Китай — загроза для НАТО: з чим пов’язані побоювання і як на ситуацію впливає Росія

Китай кинув виклик світовій безпеці, економіці та демократії. Через очевидні ризики НАТО затвердив нову стратегічну концепцію стримування Китаю. Побоювання пов’язані насамперед зі спробами КНР підпорядкувати собі країни із сировинними ресурсами. А це, на думку експертів, може спровокувати енергетичну кризу, інформує UA.

З приходом до влади Сі Цзіньпіна Китай не лише розширив вплив, кинувши виклик світовому порядку, економіці та демократії, але й становить загрозу світовій безпеці. Про це, зокрема, говорили лідери Альянсу на саміті у Брюсселі.

“Відома дипломатія чекової книжки, коли Китай дає невеликій державі величезну кількість кредитів, та не може їх виплатити і потрапляє в боргову пастку. Або методи, які Китай використовує для розширення своєї маневреності в акваторії в Південно-Китайському морі, де Пекін претендує на 80% акваторії і не прислухається до інших країн”, — говорить головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень країн Азії Аліна Гриценко.

США залучає НАТО і до глобального стримування Китаю у сфері кібербезпеки. Пекін заповнює європейський ринок своїми гаджетами, а враховуючи їхні відносини з Росією, це може закінчитися витоком персональних даних мільйонів користувачів.

“Ми бачимо, що Китай останніми роками спільно з Росією є активним у кіберсфері, сфері кібератак. У галузі технологічного співробітництва там, де досить сильно інтегрований і залучений до сфери споживання. Тобто користуються китайськими смартфонами, є програмні забезпечення, які мають сумісність”, — зазначає Олександр Калініченко, юрист-міжнародник, керівник проєкту “Нотатки Атлантиста”.

Підтвердженням загрози з боку Китаю є загострення ситуації в Тайванській протоці. Літаки китайських ВПС дедалі частіше залітають у повітряний простір острова. Це не дозволяє Вашингтону повністю зосередитися на Україні, що, безумовно, грає на руку Росії.

“Для США втратити таких своїх традиційних союзників і особливі відносини з Тайванем, поставити під ризик відносини з Південною Кореєю та Японією — це високий ризик. Штати не можуть цього допустити. Не можуть допустити протистояння на два фронти. Війну в Європі, яку розв’язала Росія, і ситуацію, яка може перейти у воєнну навколо Тайваню. Ось ця розтяжка на сьогодні несе ризики для США, що їм просто може не вистачити ресурсів тягнути ці дві війни”, — вважає Калініченко.

Крім того, Вашингтон бачить великі ризики, що до 2026 року Китай за обсягом ВВП може стати першою економікою світу. А отже, диктуватиме свої правила гри на міжнародній політичній арені. Адміністрація президента США Джо Байдена хоч і розглядає Китай як стратегічного конкурента, але заявляє, що сповнена рішучості уникнути відкритої конфронтації з Пекіном.

https://youtu.be/3r3jq6AXTTE

Нагадаємо, Німеччина опублікувала список озброєння для допомоги Україні у відображенні російської агресії, яке вона вже передала чи збирається передати найближчим часом. Документ оприлюднило Міністерство закордонних справ Німеччини.

Читайте також:

Звільнення Мельника з посади посла України у Німеччині: що за цим стоїть

У ЄС 14 липня стартує обговорення сьомого пакету санкцій проти РФ – “Радіо свобода”

Росія не змогла окупувати Україну, але готується до приєднання вже захоплених територій – ГУР МОУ

Прямий ефір