“Відмова прийняти Україну в НАТО — рішення історично помилкове”: головне з інтерв’ю Зеленського CNN

Фото: ОП

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю CNN заявив, що рішення не приймати Україну в НАТО “історично помилкове”. Також він вдячний країнам, які допомагають Україні гуманітарною допомогою, фінансово та зброєю, проте наголосив, що для боротьби проти російської агресії озброєння недостатньо.

Я дуже радий, що Швеція та Фінляндія зробили цей вибір. Вибір світу, щоб прийняти Швецію та Фінляндію, – це саме ті превентивні кроки, про які я багато разів говорив. Зробіть ці превентивні кроки, щоб не давати Росії можливості атакувати території і людей“.

Президент наголосив, що “весь світ допомагає Україні. Хтось гуманітарно, хтось фінансово, зброєю, зброї не вистачає… США підтримують двопалатну підтримку. Світ багато чого робить, а можна було просто прийняти Україну до НАТО“.

Читайте також: Стіна в 1300 км: як змінилися відносини Фінляндії та РФ у зв’язку з війною в Україні

Зеленський підкреслив, що вважає відмову прийняти в НАТО Україну “історично помилковим рішенням“, і нагадав: “Якщо Україна буде в НАТО – Росія нападе“.

Ми не в НАТО, Росія напала. В мене не образа, це спільне рішення всіх членів НАТО. Ми говоримо про гарантії безпеки, про зброю, фінансову підтримку. А просто можна було, об’єднавшись, прийняти Україну в НАТО. Для України знаходили причини, чому нам не бути. А Швецію та Фінляндію прийняли. Рішення – правильне, щодо України – рішення історично помилкове“.

Крім того, президент високо оцінив допомогу США, проте вважає, що цієї допомоги недостатньо, щоб перемогти Росію. “Ще раз наголошую – вони допомагають. І ми це цінуємо. Але ми хочемо збільшення цієї допомоги та прискорення. Ми самі воюємо за нашу землю, ми не хочемо, щоби громадяни інших країн воювали за нас. США – велика економіка, світова, вона може нам допомогти. І зброєю, і фінансово“.

Зеленський зазначив, що США мають певний вплив на рішення європейських країн, і це теж допомога.

Деякі держави в Європі хотіли балансувати і бути між крапельками під дощем. Але завдяки допомозі США вони почали нас підтримувати. І тому коли я говорю про обсяг та швидкість зброї, я не звертаюся до США. Я звертаюся до лідерів усього світу. Я говорю, що прискорення цього процесу збереже життя українців і приведе до деокупації наших регіонів, які окуповані Росією“, – заявив президент.

Також в інтерв’ю Зеленський повідомив, що відчуває агресію через звинувачення України в нацизмі, які водночас виглядають як анекдот.

Коли я це чую від Росії, є два почуття: перше – агресія через цю несправедливість. Потім приходить друге почуття, справедливіше. Мені смішно те, що вони кажуть. Це як анекдот, як карикатура“.

За словами Зеленського, Україна – це багатонаціональна країна, і люди можуть спілкуватися різними мовами.

Коли в однієї людини може бути українська, єврейська кров, білоруське, грецьке, російське коріння. Цим людям, які були окуповані під час Другої світової війни… Наших предків немає, вони були розстріляні, бо мають єврейське походження, кров у них не така. Я вважав, що це минуло, але це зараз повертається. Це заяви – хворих людей. Над хворобою не можна сміятися, хворобу можна вилікувати. Але те, що я чую від них, – це хвороба, яка не лікується. Вони самі хотіли бути хворими“.

Нагадаємо, у Києві заарештували активи компаній РФ та Білорусі на 8 млрд грн — прокуратура.

Фейк про знищення HIMARS потрібен РФ для зниження темпу постачання озброєння Україні – Громаков

Чому доповідь ООН про права людини під час війни в Україні вважають неоднозначною та неповною? Пояснює правозахисник

Прямий ефір