Україна зможе перейти до масштабного контрнаступу і до деокупації територій, коли отримає достатню кількість необхідного озброєння, зазначають в Офісі президента. Але навіть зараз українські військові мають успіхи на фронті. Ворогу так і не вдалося штурмувати населені пункти біля Ізюму. Не просунулися вони до Слов’янська та Краматорська.
Українським військовим вдалося звільнити близько 20% територій Сєвєродонецька. Щодня ворог зазнає великих втрат як у живій силі, так і в бронетехніці.
“Якщо було захоплено близько 70%, то зараз на 20% їх уже посунули назад. Я бачу те підкріплення, яке приходить до українських військових… Ні, нереально. Просто нереально. Не візьмуть місто”, — упевнений голова Луганської обласної військової адміністрації. Сергій Гайдай.
Збройні сили України зможуть відсунути артилерію росіян одразу, як на передову привезуть західну далекобійну артилерію.
Не вдалося російським окупантам захопити і два села Луганської області — Метьолкіне та Білогорівку. Знищено склад боєприпасів противника. Але попри великі втрати, ворог знову готується до форсування річки Сіверський Донець. Очевидці зняли на відео нову партію понтонів, що пересувається в бік Сєвєродонецька.
Одним із ключових планів російських окупантів по Донецькій області є захоплення Слов’янська та Краматорська. Ворог використовує тактику випаленої землі.
“Важкі бої на Лиманському напрямку. Ворог намагається заволодіти Святогірською територіальною громадою для подальших реалізацій своїх планів щодо території Донецької області, це Слов’янськ і Краматорськ, одні з ключових їхніх планів щодо Донецької області”, — зазначив голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
Через постійні обстріли без електрики в Донецькій області залишається 331 населений пункт. Це приблизно 400 тис. будинків. Ворог цілеспрямовано завдає ударів по мирному населенню.
На тимчасово непідконтрольних Україні територіях Донецької області окупаційна влада посилює примусову “мобілізацію”. У генштабі ЗСУ пов’язують такі дії із невдачами ворога на фронті.
“Погрожуючи кримінальною відповідальністю, командування окупаційних військ намагається поповнити втрати підрозділів, які вони зазнали у бойових діях проти захисників та захисниць України”, — йдеться у повідомленні Генерального штабу Збройних сил України.
Керівник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім відвідав позицію воїнів однієї із бригад ЗСУ на “нульовій” лінії фронту. Він повідомив про ентузіазм, з яким бійці захищають свою землю.
“Хлопці втомлені, але очі горять. Після таких виїздів працювати хочеться ще більше, ентузіазму ще більше. Як казав класик, все йде за планом”, — зазначив Кім.
Про конкретні терміни завершення війни поки що рано говорити, стверджують на Банковій. Все залежить від швидкості постачання зброї та її кількості. Саме за допомогою важкого озброєння українські військові зможуть швидше перейти у масштабний контрнаступ.
“Війна може закінчитися через місяць, а може закінчитися до зими. Війна — не лише математика на полі бою — скільки пострілів у нас, скільки у Російської Федерації. Сьогодні на сході ми, на жаль, маємо певну концентрацію ресурсів у росіян, техніки та живої сили, і маємо дуже інтенсивні бойові дії. Завтра ми матимемо більше ресурсів, з якими нам допоможуть наші партнери, і тоді математика буде іншою”, — наголосив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.
За добу російські окупанти випустили щонайменше 10 ракет по території Київської, Львівської та Миколаївської областей. Їх знищили війська протиповітряної оборони. Вдалося збити крилату ракету над Одесою.
Майже через два місяці з дня деокупації в Київській області продовжують знаходити тіла вбитих мирних громадян. У регіоні зараз працює понад 300 слідчо-оперативних груп. Вони фіксують злочини російської армії.
“На сьогодні вже маємо 1 314 тіл загиблих. Це мирні люди, які не мали стосунку до військових формувань. Більшість із них, згідно з висновками експертів, були вбиті холоднокровно солдатами армії РФ саме зі стрілецької зброї”, — зазначив Андрій Нєбитов, керівник Нацполіції Київщини.
Продовжують відновлювати у деокупованих районах і зруйновану Росією інфраструктуру. До осені вдасться завершити ремонт більшості об’єктів, запевняють в уряді.