Володимир Зеленський нагородив посмертно званням Героя України відомого українського науковця та лікаря-радіолога Леоніда Кіндзельського.
Про це повідомляє UA з посиланням на сайт ОП.
“За визначні особисті заслуги перед Україною у розвитку медичної науки, розробку і впровадження методів діагностики та лікування гострої променевої хвороби постановляю присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена Держави Кіндзельському Леоніду Петровичу – лікареві-онкологу, радіологу (посмертно)”, – йдеться в указі.
Леонід Кіндзельський був головним радіологом МОЗ УРСР у 1978-1986 роках та брав активну участь у лікуванні потерпілих унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Його ім’я добре відоме серед чорнобильців, і щороку у день смерті лікаря на його могилі збираються ліквідатори, яким він урятував життя.
З групи пожежників, які першими прибули до місця катастрофи на ЧАЕС та отримали особливо велику дозу опромінення, 13 ліквідаторів було відправлено на лікування до Москви, а 11 пацієнтів – у Київський інститут радіології та онкології до Леоніда Кіндзельського. У результаті в групі Леоніда Кіндзельського вижили всі, а з другої групи – лише двоє. Загалом зі 115 осіб, яким було поставлено діагноз “гостра променева хвороба” і які пройшли через руки українського професора, померла лише одна людина.
Леонід Кіндзельський вчасно усвідомив, чим відрізняється протокол лікування лейкозу кісткового мозку від лікування наслідків опромінення. Він почав робити операції за методикою Жоржа Мате: підсаджував донорський кістковий мозок внутрішньовенно, не вбиваючи власний кістковий мозок постраждалого. Також проводилася десорбція кісткового мозку.
Проте замість подяки радянська влада заборонила Леоніду Кіндзельському продовжувати підсадку кісткового мозку, його звільнили з посади головного радіолога УРСР.
Через значне опромінення під час виконання службових обов’язків Леонід Кіндзельський багато років нездужав, проте продовжував активно працювати, керуючи відділенням системних онкозахворювань відділу загальної онкології та хіміотерапії Київського НДІ онкології. Леонід Кіндзельський пішов з життя 19 квітня 1999 року.
Нагадаємо, Володимир Зеленський подякував пожежникам і військовим, науковцям, інженерам та робітникам, а також представникам інших професій, які ліквідували наслідки аварії на Чорнобильській АЕС і сьогодні продовжують тримати “мирний атом” під контролем.
Читайте також: Композитор Ігор Поклад отримав звання Героя України