Президент Володимир Зеленський сьогодні, 26 листопада, дав пресконференцію, присвячену екватору його каденції.
У зв’язку зі спалахом COVID-19 та з урахуванням попереднього досвіду до участі в пресконференції були запрошені журналісти тільки з 30 українських і міжнародних ЗМІ, яких Офіс президента вважає провідними.
17:20 Глава держави прокоментував часту зміну міністрів.
“Ротації були різні, їх було багато. Були позитивні ротації, були помилки. Я вважаю, що ми обираємо найкращих. І кілька міністрів, я вважаю, у нас зʼявилося чудових”, – сказав він.
17:11 “Ми обіцяли скорочення депутатів, і воно буде обов’язково зроблено. Це важливо”, – заявив Володимир Зеленський.
17:00 Глава держави відкидає можливість внесення змін у Конституцію та делегування Верховній Раді права обирати президента.
16:55 Як зазначив глава держави, Україна співпрацює з Apple та Microsoft щодо запуску онлайнвиборів, митних електронних послуг та проведення перепису населення.
16:34 Володимир Зеленський заявив, що за 2,5 роки президентства ще не встиг виконати всі передвиборчі обіцянки, проте є результати, якими він задоволений. Зокрема, це земельна та інфраструктурна реформи, впровадження цифровізації держави, а також деолігархізація.
16:20 Глава держави запевняє, що Україна готова до діалогу з Росією.
“Ми готові до розмови. Не хочете зустрічатися – давайте говорити телефоном”, – сказав президент.
Також він наголосив, що Україна готова до розмови з РФ щодо врегулювання збройного конфлікту на сході не лише в межах нормандської четвірки, а й в іншому паралельному форматі.
16:10 Глава держави назвав умову, за якої готовий сісти за стіл перемовин зі старими політичними елітами. Так, це можливо, якщо з боку опонентів не буде шантажу.
15:56 Як зазначив президент, великий бізнес не має права впливати на людей у питаннях їхнього вибору. Також, за його словами, закон про олігархів – це, перш за все, імідж країни.
15:37 За словами глави держави, інфраструктурна реформа – найбільш вдала за останні 50 років.
“Я вважаю, що це великий прогрес. Ми вимірюємо успіхи у будівництві та розвитку країни в тисячах кілометрів доріг, а не одним мостом. Ми пишаємося, що, наприклад, міст у Запоріжжі будується, але паралельно вже зводиться ще 150 мостів”, – наголосив президент.
15:15 На запитання про можливі плани звільнити голову Нацбанку Кирила Шевченка президент відповів, що на сьогодні його перебування на посаді є правильним.
14:55 Володимир Зеленський вважає, що колишній секретар Ради нацбезпеки Олександр Турчинов – один із тих людей, які втратили Крим, а п’ятий президент Петро Порошенко – людина, яка втратила Донбас.
14:39 Володимир Зеленський заявив про прагнення до того, щоб в Україні до кінця 2021 року було обрано керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
“Щодо обрання глави САП – до мене зверталися наші західні партнери, маю на увазі послів, і вони бачать, що ми рухаємося вперед. Я дуже хочу. Правда, дуже хочу, щоби ми до кінця року змогли обрати керівника САП. Я повністю це підтримую. Я знаю, там є фіналісти”, – сказав президент.
14:20 За словами глави держави, тиску на Верховну Раду або Кабінет міністрів з боку Офісу президента немає.
“Інколи відбуваються розмови щодо підтримки або непідтримки того чи іншого закону, але, на мою думку, це звичайна парламентська робота”, – сказав Володимир Зеленський.
14:11 Глава держави заявив, що главу Офісу президента Андрія Єрмака недоцільно звільняти через те, що він комусь не подобається.
“Не треба порівнювати історію Захарченка і Єрмака. Перше. Єрмак не вбивав людей і не давав такі команди. Друге. Єрмак навпаки повертав людей, яких колишній президент Порошенко повинен був повернути додому. Це зробив Єрмак. Він повертав моряків, він займався обміном, він провів разом з багатьма колегами дуже важливі операції”, – зауважив президент.
13:54 Володимир Зеленський прокоментував ситуацію з коронавірусом в Україні.
“Сьогодні я задоволений тільки однією статистикою – темпами вакцинації. Статистикою смертей я незадоволений. Але зараз ми бачимо спад захворюваності”, – сказав глава держави.
Президент заявив, що довіряє Віктору Ляшку.
13:37 Глава держави повідомив, що на колишнього керівника Головного управління розвідки Міноборони України Василя Бурбу готували замах.
“Ми отримали інформацію і попередили його, що на нього готується замах. Не всередині держави, на щастя. Я сказав відповідним органам, незважаючи ні на що, надати йому “Альфу”. Потужну охорону”, – сказав глава держави.
Ексочільник ГУР відмовився від охорони.
13:28 Президент, говорячи про судову реформу, зазначив, що парламент проголосував за закони та повноваження міжнародних експертів, які можуть формувати список очищення судової влади.
“Я дав повну можливість запустити реформу”, – зазначив він.
13:15 Володимир Зеленський про другий президентський термін: “Це рішення не буде повʼязане із форматом нової коаліції (після парламентських виборів), це залежатиме від людей. Якщо люди скажуть, що підтримують мене чи ні, тоді я подумаю – чи йду я, чи ні”.
12:55 “Я щодня розмовляю з лідерами різними – учора був Мішель, Меркель, вони хочуть, щоб ми почали спілкуватися з РФ, обов’язково буде дзвінок. Вони хочуть контакту нашої адміністрації та адміністрації РФ. Я думаю, що найближчим часом Єрмак буде з ними контактувати”, – розповів глава держави.
12:32 Володимир Зеленський заявив, що отримав інформацію про підготовку 1-2 грудня в Україні державного перевороту.
12:29 Глава держави заявив, що Україна готова до військової ескалації з боку Російської Федерації.
“Ми у стані війні уже 8 років. Така ймовірність (повномасштабного вторгнення, – ред.) йде щодня. Сьогодні йде залякування, що завтра буде війна. Ми повністю контролюємо наші кордони і готові до будь якої ескалації. Ми щоденно маємо розвіддані, нашої розвідки та розвідок інших країн”, – сказав президент.
12:12 Володимир Зеленський заявив, що в питанні деолігархізації Україна перебуває на початку великого процесу та “великої війни”.
“Щодо деолігархізації, я вважаю, що ми на початку великого процесу. І ми в прогресі, і ми у великій війні щодо деолігархізації”, – сказав він.
Раніше Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Ангелою Меркель.
Нагадаємо, що президент анонсував будівництво двох аеропортів на сході України та на Закарпатті.