Україна залишається для кіберзлочинців одним з основних хабів. 2021 року Офіс генпрокурора отримав понад 70 запитів від іноземних держав щодо розслідування злочинів у сфері кіберзлочинності.
Про це зазначає генеральна прокурорка Ірина Венедіктова, повідомляє UA.
На Міжнародному форумі з кібербезпеки під час перерви у вона розповіла журналістам, що українські правоохоронці можуть продемонструвати ефективну роботу.
“Коли ми говоримо, що українські правоохоронці можуть співпрацювати з ФБР, з Євроюстом, іншими колегами різних правоохоронних органів – це свідчить про те, що Україна стає надійним партнером у таких відносинах”, – наголосила Венедіктова.
За її словами, ще на початку цього року іноземні колеги висловлювали недовіру, співпрацюючи з українськими правоохоронцями щодо кіберзлочинів.
“Коли пішли перші реалізації з німецькими прокурорами, нам навіть не дуже хотіли передавати матеріали та off-rec казали: що ви можете зробити з українськими колегами – лише чекати, коли ці матеріали буде злито? А в матеріалах є що, скажімо так, зливати”, – додала генпрокурорка.
І зазначила, що Офіс генпрокурора як центральний орган з питань міжнародного співробітництва постійно вживає заходів для якісного виконання запитів щодо міжнародної правової допомоги компетентних органів іноземних держав у справах щодо злочинів, які мають транснаціональний характер та стосуються діяльності міжнародних кібергруп.
До слова, генеральна прокурорка Ірина Венедіктова запевняє, що спільна слідча група активно працює над встановленням всіх осіб причетних до замаху на першого помічника президента Сергія Шефіра.
Читайте також: В Україні створять військову юстицію, – Венедіктова