19 серпня лікарі в Черкаському обласному онкологічному диспансері, а також фахівці Охматдиту, успішно пересадили кістковий мозок 18-річній пацієнтці від неродинного донора.
Про це повідомляє UA з посиланням на сайт МОЗ.
В Українському реєстрі донорів кісткового мозку уточнили, що пацієнткою є 18-річна Еліна з Черкаської області, яка у вересні 2019 року захворіла на гостру мієлоїдну лейкемію. Ситуацію ускладнювала мутація генів.
Після курсів хімієтерапії у клініці “Охматдит” рак відступив. Розпочалася ремісія, але мутація зберігалася. Дівчина отримувала підтримувальну терапію. Однак у травні цього року у неї стався рецидив. Єдиним шансом залишалася трансплантація кісткового мозку. Донорів у родині не було.
Раніше для такої процедури було необхідно їхати за кордон, проте стан дівчини цього не дозволяв. Зрештою, вдалося знайти сумісного донора – хлопця з Німеччини.
“За останні 2 роки трансплантація в Україні зрушила з мертвої точки, де вона знаходилась понад два десятиліття, і з кожним місяцем набирає обертів. Сьогодні трансплантація – це один із пріоритетів у роботі міністерства. Ми гарантуємо оплату операцій з трансплантації, які виконані у закладах охорони здоров’я, що включені до пілота. Для пацієнта операції повністю безоплатні. Тарифи повністю ринкові, такі, що дозволяють лікарням виплатити гідну зарплату лікареві і мати кошти на модернізацію матеріально-технічної бази”, – прокоментував перебіг пілотного проєкту здійснення трансплантації в Україні Віктор Ляшко.
Він додав, що зараз є 43 заклади, в яких МОЗ гарантує оплату операцій з трансплантації, які будуть виконані, і з них 22 заклади вже почали їх виконувати.
В межах пілотного проєкту в 2021 році вже відбулося 174 операції з трансплантації органів в Україні.
Нагадаємо, у Ковельській районній лікарні (Волинська область) місцеві лікарі разом із фахівцями київського Інституту серця провели трансплантацію серця.
Читайте також: Мінімальна зарплата лікаря у 2022 році становитиме 20 тис. гривень, – Шмигаль