Міністерство освіти і науки України запровадило електронні свідоцтва про початкову освіту. Школа буде видавати паперову копію свідоцтва за запитом батьків.
Про це повідомляє UA з посиланням на сайт Міністерства освіти і науки України.
“Міністерство освіти і науки України затвердило порядок виготовлення, видачі та обліку документів про початкову освіту. Відповідний наказ МОН від 2 липня 2021 № 767, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 13 серпня 2021-го за № 1069/36691, набуває чинності 1 вересня 2021 року”, – йдеться в повідомленні.
Відтепер документи про освіту видаватимуться на кожному рівні повної загальної середньої освіти, як цього вимагає Закон “Про повну загальну середню освіту”.
Для свідоцтв про початкову освіту запроваджена нова процедура їх замовлення, виготовлення та отримання. Весь процес замовлення, виготовлення та обліку свідоцтв про початкову освіту здійснюватиметься в електронній формі.
Оригінал електронного свідоцтва про початкову освіту створюватимуть за зразком, який затвердило Міносвіти. Документ зберігатиметься в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО) у Реєстрі документів про освіту.
Документ про початкову освіту не відтворюватиметься у пластиковій картці. Школі не потрібно буде вести облік щодо видачі свідоцтв про початкову освіту.
За бажанням батьків школа видаватиме їм паперову копію електронного свідоцтва. Замовляти виготовлення дубліката свідоцтва також не потрібно: якщо батьки втратять паперову копію, вони можуть звернутися до школи для повторного отримання.
Результати річного оцінювання та державної підсумкової атестації учнів відображатимуться у свідоцтві досягнень.
Якщо учень має порушення зору, за бажанням батьків може бути виготовлена паперова копія електронного свідоцтва з використанням шрифту Брайля.
Замовлення свідоцтв організовуватимуть школа та відповідний орган управління у сфері освіти.
Нагадаємо, в Україні продовжує реалізовуватися реформа Нової української школи. З нового навчального року НУШ буде впроваджена в 5-их класах 136 шкіл України.
Читайте також: Вчителі можуть самі собі підвищити зарплату, – Шкарлет