Як українці створюють вражаючі авторські кастом-байки (ВІДЕО)

Фото UATV

Культура кастомних мотоциклів у західному світі розвивалася десятиліттями і в ХХІ столітті вже впевнено завойовує Україну.

Кілька жителів історичного містечка Білгород-Дністровський в Одеській області свого часу так захопилися переробкою байків, що переїхали до Києва і відкрили своє ательє.

Кастом-байки, тобто, виготовлені в єдиному екземплярі або у вкрай малій кількості примірники мотоциклів, придумали ті, кого не влаштовував заводський варіант. Зараз розрізняють понад дюжину основних типів кастомізації, а є ще їхні зміщення і перетини. Однак на першому місці завжди стоять ідеї майстрів.

Сьогодні українець Денис Гарш і його механіки працюють відразу в декількох напрямках кастому, й, особливо, в стилі вінтаж.

“Ми – тюнінг-ательє, ми можемо зі звичайного мотоцикла, не змінюючи його бак і крила, те, за чим пізнається модель, зробити його досить стильним і красивим”, – говорить Денис Гарш.

Тюнінг-ательє мотоциклів – це не просто тюнінг, це естетичний кастом, глибока обробка всього образу байка.

“У нас свій стиль, своє бачення і свій смак. Ми по-іншому бачимо мотоцикли, ми намагаємося робити їх акуратними та навіть витонченими”, – говорить Денис Гарш.

Майстри кажуть, що люблять і цінують індивідуальність кожного байка і беруться не за всі роботи замовників. У цій майстерні навіть стилізували всесвітньо відомий байк, який був в Арнольда Шварценеггера у фільмі “Термінатор-2”.

Щоби довести все до досконалості, місцеві майстри не терплять терміновості. Робота над байкам може тривати від 2 місяців до півроку, залежно від глибини кастому.

Денис Гарш каже, що кастом-культура в Україні набирає обертів, клубів стає все більше, красивих мотоциклів і замовлень – теж.

Більше про українські кастом-байки дивіться у програмі “Майстер справи” на UATV.

Прямий ефір