Фото Укрінформ-UATV
Військові аналітики США, НАТО, окремих країн і їхні генштаби прорахували можливість протистояння можливій гібридній війні зі збройними силами РФ, і зрозуміли, що є низка особливостей не на користь стану боєготовності та військового потенціалу НАТО.
Про це журналістам телеканалу UATV розповів генерал-лейтенант запасу, заступник начальника Генштабу ЗСУ в 2006-2010 роках Ігор Романенко.
“Російські збройні сили, постійно ведучи локальні війни в Європі, набули досвіду за рахунок ротації своїх структур і випробували нові види озброєння й техніки. Вони зосередили на західних кордонах готові об’єднання. Наприклад, із 5-ти сформованих 2 роки тому дивізій – 4 розміщено на західних кордонах Росії, 3 з яких націлені проти України та одна – проти Польщі. До Криму завели сучасні війська, проводять ротацію усіх видів військ – повітряних, сухопутних і морських, проводять тренування, відпрацьовують плани як проти України, так і проти південного підчерев’я НАТО”, – пояснив гість студії.
За його словами, Путін сприймає Крим як військову фортецю.
“А далі, вище на північ: до Білорусі були завезені сили ППО, в Калінінградській області є й “Іскандери”. А якщо подивитися на карту, то виходить, як я його називаю, тризуб: Калінінград, Білорусь й центрі та Крим. Це готові до дії підготовлені війська”, – заявив Ігор Романенко.
До того ж він повідомив, що якщо подивитися з боку НАТО, то там не все так добре, як хотілося б.
“Коли офіцери оцінили рівень готовності й можливості РФ, то зрозуміли, що дуже багато треба змінювати, а саме – забезпечити швидке перекидання Західної Європи, їхніх сил, які вже перебувають на східному кордоні. А окремою проблемою стоїть транспортування військ і забезпечення логістики зі США. І якщо прорахувати все це по часу, то там не все так добре”, – підкреслив Романенко.
Телеінтерв’ю з Ігорем Романенком дивіться сьогодні в передачі “Лицом к лицу” о 21:00 на телеканалі UATV.
Марта ЗНАК, UATV