Відкрито говорити і висловлюватися публічно щодо проблеми води в Криму можуть небагато кримчан, оскільки це може обернутися певними негативними наслідками для них.
Про це заступник голови Меджлісу Наріман Джелял розповів у програмі “На самом деле: Крым” в ефірі телеканалу “Дом”.
“Хоча на побутовому рівні подібні дискусії, розмови все ж таки ведуться про те, як було раніше, як є зараз, – зазначив він. – Кримська влада вже не перший рік шукає вихід із ситуації з водою, при цьому, за словами екологів, завдаючи півострову дуже серйозних екологічних збитків. Оскільки всі ці роки воду викачували з надр Кримського півострова, що призводило до засолення і зменшення горизонту підземної прісної води”.
За словами Нарімана Джеляла, у результаті така ситуація може призвести до дуже серйозних наслідків і для сільського господарства, і взагалі для якісної води (питної).
“Були спроби опріснення морської води. Про це в принципі говорять експерти, – наголосив заступник глави Меджлісу. – Деякі чиновники дозволяють собі дуже обережно висловлюватися. Але все це веде до одного висновку: без повноцінної подачі води через Північно-Кримський канал вирішити водне питання в Криму на даний момент не вдасться”.
Нагадаємо, Чубаров закликав обговорити у Нормандському форматі ситуацію в окупованому Криму.
Раніше США закликали Росію припинити порушення прав кримських татар.