Контролювати припинення вогню в Чорному морі могла б Туреччина в кооперації зі США, — політологиня

Чорне море. Фото: odessa-life.od.ua

Реальним гарантом безпеки в акваторії Чорного моря є Туреччина. Вона має відповідні сили та контролює протоку Босфор. Країна у співпраці зі США могла б здійснювати моніторинг дотримання режиму тиші. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловила політологиня-міжнародниця, радниця голови ВРУ (2019-2021 рр.) Віра Константинова.

“Туреччина показала себе як абсолютно відповідальний член міжнародної спільноти, коли виникла загроза дестабілізації та глобальної війни в Чорному морі. Я прихильниця ідеї, що моніторити Причорноморський басейн має Анкара з огляду на її роль в ініціативах, зокрема відновлення експорту з наших портів. Я думаю, що Туреччина могла б здійснювати моніторинг у тісній кооперації зі Сполученими Штатами Америки”, вважає політологиня.

Найважливішим для України результатом перемир’я на морі стане припинення обстрілів портової інфраструктури, зауважила Константинова.

“Ми відчуваємо на собі й дрони, й ракети, й постійні обстріли. Є підтвердження того, що режим тиші в повітрі поки що не дотримується. І це проблема, яку необхідно доносити до наших американських партнерів. Насамперед нам потрібні інструменти для моніторингу з повітря і з води”, сказала спікерка.

Вона зазначила, що Україна перехопила ініціативу в РФ і взяла під контроль акваторію Чорного моря. Змусила Чорноморський флот “втекти” із Севастополя до Новоросійська.

“Якщо до початку повномасштабного вторгнення Росія спокійно працювала через свої порти, то зараз вона все це втратила. Тепер хоче повернути під контроль акваторію Чорного моря. Україна фактично вигнала Чорноморський флот РФ у східну частину моря. Румунія і Болгарія побоюються повернення російського судноплавства в західну частину Чорного моря в разі перемир’я. Тому саме ці країни могли б здійснювати інспекції, щоб допомогти Україні моніторити стан вод Чорного моря”, підсумувала Константинова.

Читайте також: Навіщо росіянам припинення вогню у Чорному морі — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір