Європейський Союз не планує послаблювати санкції проти Росії та дозволяти під’єднання російських банків до міжнародної системи SWIFT, незважаючи на вимоги Москви про часткове зняття обмежень в обмін на угоду про припинення вогню в Чорному морі. Про це повідомляє FREEДОМ із посиланням на портал Euractiv.
“Усі поки що аналізують, що це означає або може означати. Але наразі це заява (домовленості РФ і США), до якої ми не маємо жодного стосунку. До наступного продовження санкцій (у липні 2025 року) нічого не зміниться, і ми працюємо над тим, щоб нічого не змінилося, тому що не змінилася ні сама Росія, ні її цілі”, — заявив порталу анонімний дипломат ЄС.
Водночас у США не виключають зняття низки санкцій з Росії як заохочення для згоди на режим припинення вогню в Чорному морі. Про це заявив міністр фінансів США Скотт Бессент.
За його словами, американська влада навіть готова розглядати ймовірність повторного приєднання РФ до SWIFT. Утім, за думку Бессента, можливий і протилежний варіант — посилення санкційного тиску, якщо Росія не буде поступливою.
Він також повідомив, що Вашингтон поки вивчає висунуті Москвою вимоги для перемир’я в Чорному морі.
Тему санкцій РФ використовують для маніпуляцій і затягування переговорних процесів. Так, напередодні речниця російського Міністерства закордонних справ Марія Захарова вкотре заявила, що Росія чекає на зняття санкцій з “Россільгоспбанку” і підключення до SWIFT.
Два дні тому Кремль опублікував свою заяву за підсумками зустрічей російської та американської делегацій в Ер-Ріяді. В ній ідеться, що домовленості РФ і США щодо Чорного моря набудуть чинності після зняття санкцій з фінустанов, що забезпечують торгівлю в агропромисловому комплексі.
Читайте також: Москва домагається скасування низки санкцій для нібито відновлення зернової угоди (ВІДЕО)
Як повідомлялося, у Білому домі заявили, що за підсумками переговорів у Саудівській Аравії США, Україна і Росія домовилися припинити атаки в Чорному морі. Серед вимог Кремля — зняття санкцій з кораблів Росії, банківських установ та інших сфер.