Європейський Союз не пропонував Україні жодної нової угоди щодо доступу до критичних матеріалів, яка була б альтернативою аналогічного договору зі Сполученими Штатами. Про це сьогодні, 25 лютого, на брифінгу в Брюсселі заявив речник Єврокомісії з питань технологічного суверенітету Томас Реньє, повідомляє спеціальний кореспондент FREEДОМ у Європі.
За словами Реньє, з 2021 року ЄС має партнерство щодо критично важливих сировинних матеріалів з Україною, закріплене в Меморандумі про взаєморозуміння.
“Тобто це датується чотирма роками раніше. Як і всі партнерства ЄС щодо критично важливих сировинних матеріалів, які ми маємо, ця співпраця не тільки забезпечує ланцюжки поставок для ЄС, але й сприяє створенню місцевої вартості та нарощуванню потенціалу в країнах-партнерах, забезпечуючи взаємну вигоду. Йдеться про співпрацю з Україною, а не про будь-яку конкуренцію зі США”, — заявив Реньє.
Він зауважив, що 24 лютого під час візиту до Києва представник Єврокомісії Стефан Сежурне говорив не про нову угоду, а про виконання вже укладеного раніше меморандуму.
“Під час вчорашнього візиту колегії Єврокомісії до Києва віцепрезидент Єврокомісії з промислової стратегії Стефан Сежурне зустрівся з українськими колегами. Він підтвердив нашу прихильність реалізації цього меморандуму про взаєморозуміння і прискорення роботи зі зміцнення нашого взаємовигідного партнерства”, — сказав спікер.
Він також акцентував, що ЄС підтримує Україну і ця підтримка триватиме, “поки Україна бореться за безпеку всього Європейського континенту”.
Читайте також: ЄС запропонував Україні співпрацю у видобутку мінералів — чи можна таким чином вплинути на Трампа: думка політолога