Три види найефективніших санкцій проти РФ назвав Подоляк

Санкції. Ілюстрація: gettyimages.com

Антиросійські санкції є ефективними, але залишаються ще неохоплені забороною напрями, за рахунок яких можна було б ще більше підірвати економіку РФ, а отже — і фінансування Путіним своєї війни. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.

Він зазначив, що серед уже запроваджених проти Росії санкцій найбільш ефективними є три види:

  • обмеження присутності РФ на сировинних ринках;
  • закриття можливостей користуватися глобальною банківською системою (SWIFT), за рахунок чого для РФ істотно ускладнені фінансові розрахунки з іншими країнами;
  • персональні санкції, зокрема з накладенням арештів на майно, банківські рахунки олігархів на Заході.

“Решта санкцій теж важливі, оскільки вони позбавляють Росію можливості купувати ті чи інші товари військового призначення, або які можуть бути подвійного призначення. Усі санкції, звичайно, важливі, але перераховані три види — особливо”, — сказав Подоляк.

24 лютого, у третю річницю повномасштабної війни, Європейський Союз запровадив уже 16-й пакет обмежень проти РФ. У ньому, зокрема, міститься заборона на мовлення в Європі восьми російських пропагандистських ЗМІ, до чорного списку додано ще 74 судна тіньового флоту РФ, що перевозять нафту в обхід санкцій.

“Я з подивом оцінюю заборону на ці ЗМІ саме зараз. Виходить, що протягом трьох років війни в Європі продовжували працювати деякі російські медіа, до того ж явно пропагандистські, явно заточені на виправдання війни і вбивства цивільного населення”, — наголосив радник глави ОПУ.

“Також зі здивуванням я оцінюю, чому не можна ввести нафтове ембарго на всю нафтову промисловість Російської Федерації. Ми бачимо ці старі танкери тіньового флоту, які загрожують екології різних акваторій. Ці танкери розламуються навпіл, виливають багато нафти. Це стосується не тільки акваторії Азовського моря, а й балтійської акваторії. Для мене загадка: чому досі ці стародавні корита плавають у різних водах, створюючи суттєві екологічні проблеми для цілих регіонів, і не вносяться до чорних списків? А повне нафтове ембарго унеможливлює страхування таких суден, унеможливлює їхній захід у порти”, — додав він.

Росія продовжує шукати лазівки для обходу санкцій. За даними Подоляка, в Росію через посередників продовжують постачатися верстати з програмним забезпеченням.

“Але ви ж оновлюєте їм програмне забезпечення. Відповідно, ви точно бачите геолокацію, де ці верстати розташовані, яку роботу вони виконують, які додаткові запити вони роблять. І все одно ви працюєте в цьому напрямі”, — прокоментував він.

Читайте також: Працюємо над новими обмеженнями для РФ: як у ЄС голосували за 16-й пакет санкцій (ВІДЕО)

Нагадаємо, 24 лютого Євросоюз ухвалив 16-й пакет санкцій проти Росії: від міжнародної системи SWIFT відключено ще 13 банків, заборонено імпорт первинного алюмінію з Росії (але ембарго набуде чинності через рік), чорний список поповнили 74 судна з тіньового флоту РФ. Крім того, в Європі заборонили мовлення 8 російських ЗМІ.

Також у третю річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну про нові пакети санкцій оголосили Австралія, Нова Зеландія і Велика Британія.

Читайте також: Росії дорого обходиться війна проти України: огляд економіки країни-агресора (ВІДЕО)

Прямий ефір