Україна розробила надточні безпілотники — деталі від Криволапа

Український БпЛА "Лелека". Фото: facebook.com/UkrainianLandForces

У війні Росії проти України ключову роль відіграють безпілотні літальні апарати (БпЛА), які чудово допомагають протистояти агресії ворога. За три роки війни Україна змогла створити дрони, які успішно використовуються для виконання різних бойових завдань. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів авіаційний експерт, аналітик Костянтин Криволап.

Він зазначив, що ще у 2023 році багато експертів стверджували, що БпЛА ніколи не зможуть замінити артилерію. Але за час російської агресії Україна зробила справжній прорив.

“Так, дрони не замінюють артилерію. Але роблять те, що має робити артилерія. І артилерія не була б зараз настільки ефективною, якби не було дронів”, — розповів Криволап.

Завдяки застосуванню БпЛА, вдалося збільшити сіру зону лінії бойового зіткнення.

“Лінія бойового зіткнення збільшилася за цей час від 5 до 15 км, а в деяких місцях і до 25 км. Є взагалі зони там, де і на 50 км росіяни намагаються не показуватися, тому що ми їх бачимо і можемо дістати”, — зазначив авіаційний експерт.

Українські розробники створили дрони-ракети, які можуть долати відстань зі швидкістю 700 км/год.

“Багато хто сміявся над цією ідеєю (створенням дрон-ракети, — ред.), але вона виявилася дуже ефективною. [Дрон-ракета] має дуже високу точність, тому що ми почали використовувати штучний інтелект у засобах наведення, доведення і ураження. Це повністю змінило картину… Наші дрони-ракети літають на відстань до 700 км, вражають цілі, і вражають дуже точно”, — розповів Криволап.

Наразі українські розробники працюють над тим, щоб керувати цілими роями дронів, коли функції від одного безпілотника передаватимуться іншому. Тобто дрони координуватимуть свої дії, змінюватимуть цілевказівки.

“Дуже багато є розробок у цьому напрямі. Я не можу сказати, що в плані серійного освоєння ми — номер один, але в плані розробок ми займаємо дуже серйозні позиції. Ми захищаємо нашу інтелектуальну власність і залишаємося провідними в цьому питанні”, — підсумував експерт.

Читайте також: Ракети, БпЛА та лазерні технології: як розвивається оборонна промисловість України (ВІДЕО)

Нагадаємо, що Міноборони України 2024 року кодифікувало і допустило до експлуатації понад тисячу модифікацій озброєння і військової техніки. Більшість — зразки українського виробництва.

Читайте також: Летять непомітно, б’ють — далеко: нові розробки українських дронів оцінили експерти

Прямий ефір