Низка країн готова організувати обмін полоненими за форматом “всіх на всіх” між Україною та РФ, — Подоляк

Українці, які повернулися з полону. Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Україна готова до обміну полоненими у форматі “всіх на всіх”, і низка країн-партнерів можуть сприяти цьому процесу. При цьому заяв про готовність не надходило від Росії. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

Президент України Володимир Зеленський на форумі “Підтримуй Україну” заявив, що Росія повинна подати реальні сигнали про бажання завершити війну. І одним із таких кроків може стати звільнення всіх українських полонених — і військових, і цивільних. Київ готовий до обміну у форматі “всіх на всіх”.

“Було б непогано, якби Росія почула ці сигнали. Ця ініціатива президента вже звучала не один раз. Наскільки Російська Федерація готова до таких кроків — давайте почекаємо. Але ми бачимо, що РФ не дотримується не те, що готовності обміняти всіх на всіх, вона не дотримується принципу, прописаного в Женевській конвенції щодо поведінки у ставленні до полонених. Як виявилося, у глобального співтовариства немає інструментів, які дозволяли б контролювати, як до наших військовополонених ставляться в Росії, чи дотримуються конвенційного статуту”, — сказав Подоляк.

Він зазначив, що є країни-посередники, які готові організувати процес обміну за форматом “всіх на всіх” — це країни арабського регіону, Туреччина та інші.

Подоляк підтвердив, що Україна завжди готова дуже швидко йти на розв’язання гуманітарних питань, зокрема щодо обміну полоненими.

Читайте також: У Києві відбувся форум “Підтримуй Україну” — підсумки (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, від початку повномасштабної російської агресії Україна і Росія провели 61 обмін полоненими, в результаті яких додому повернулися 4 131 українець. Серед них 3 958 військовослужбовців (3 749 чоловіків і 209 жінок) і 173 цивільних особи (130 чоловіків і 43 жінки).

Читайте також: Захоплення в полон українських цивільних — масштабний військовий злочин путінської Росії: огляд Дмитра Снєгирьова

Прямий ефір