Піхотинці 43-ї окремої механізованої бригади вже майже два роки стримують російських окупантів на одному з найважчих напрямків фронту — Куп’янському (Харківська область). Незважаючи на шквальний вогонь противника, удари КАБів, артилерії, FPV-дронів, бійці тримають стрій і знищують загарбників. Про злагодження різних підрозділів у бригаді, відбиття штурмів росіян та бойові талісмани, які бійці бережуть у бронежилетах — репортаж кореспондентів телеканалу FREEДОМ.
Армія РФ активізувала зусилля на Куп’янському напрямку. Російські окупанти намагаються прорвати оборону ЗСУ, але українські захисники стримують натиск і не дають противнику захопити територію, витримуючи по кілька десятків бойових зіткнень за добу.
“Вони їдуть, їдуть і їдуть — на квадроциклах, у пішому порядку заходять. По двоє, п’ятеро людей. Буває і цілий день, а буває і вночі — йдуть, йдуть, йдуть. Але ми даємо відсіч”, — каже військовослужбовець 43-ї окремої механізованої бригади Руслан.
Володимиру Векличу — 25 років, п’ять із яких він стоїть на захисті української землі. Сам родом із Вінницької області, з родини військових. Закінчив університет сухопутних військ і за розподілом потрапив у 92-у бригаду, був командиром штурмової роти. Звільняв Харківську область під час українського контрнаступу восени 2022 року — дійшов до Дворічної в Куп’янському районі. Потім перевівся у 43-ю бригаду, продовжив нести службу на цьому напрямку.
“Головне не показувати слабкість свою, і впевнено ставити завдання, на власному прикладі показувати, як вони виконуються”, — акцентує Володимир.
Захищати Україну тут доводиться без перерви на відпочинок. Командир зізнається, як амулет на удачу під бронежилетом носить дитячі малюнки.
“Уже все потерте, ще колись в ООС (Операція Об’єднаних Сил, — ред.) надсилали мені діти з моєї школи в селі Журавне Вінницької області. Тут навіть є лист від мого сусіда”, — поділився військовий.
Михайло Варфоломєєв служить у бригаді вже півтора року, він офіцер управління і паралельно контролює артилеристів. У мирний час у нього була професія, не пов’язана з армією. Працював торговим представником. Але довелося швидко перенавчатися, і тепер він спілкується з новачками, ділиться досвідом і морально налаштовує захисників перед боєм.
“Потрібно з кожним поговорити, з’ясувати причини, чому йому страшно, і спрямувати ці страхи в роботу. Тут така штука — всі бояться, але потрібно зрозуміти, що страх — це не головне, що є. Головне — перемога для нас. Головне — відвоювати території та захистити мирне населення, яке перебуває в нас за спиною”, — каже Михайло.
Старший сержант Денис Коршун із позивним “Птах” згадує 24 лютого 2022 року — він відпрацював останню зміну на шахті в Дніпропетровській області та пішов добровольцем на фронт. Каже, тоді, у 2022-му, у ЗСУ не було переваги ні в небі, ні в засобах ППО, але Сили оборони вистояли, і зараз дають гідну відсіч російським окупантам, використовуючи західну техніку і дрони.
“Тактика змінюється. Якщо порівнювати з початком повномасштабної війни, коли вони їхали колонами, їх палили на рівному місці, то зараз безпілотні системи все змінили. Це новий напрямок, який треба державі розвивати. Що більше авіакомплексів буде, зокрема безпілотних, то краще для особового складу і взагалі для України”, — наголосив військовий.
Ситуація на Куп’янському напрямку залишається важкою. Але, незважаючи на постійні атаки противника, воїни 43-ї окремої механізованої бригади продовжують виконувати бойові завдання, демонструючи незламність духу та стійкість у найскладніших умовах.
Читайте також: Три роки опору: як Україна дає відсіч армії РФ (ВІДЕО)
Нагадаємо, на Куп’янському напрямку за минулу добу росіяни провели 11 атак. ЗСУ відбивали штурмові дії противника неподалік Петропавлівки, Загризового та Нової Кругляківки.
Читайте також: Окупанти активізувалися на Куп’янському напрямку: цілі проаналізував Дмитро Снєгирьов