Крейсер “Москва” та острів Зміїний: про важливі операції на морі нагадав Плетенчук

Крейсер "Москва". Фото: Facebook/Дмитро Лубінець

Російський крейсер “Москва” зазнав серйозних пошкоджень унаслідок удару українських сил і потонув. Крах крейсера став не тільки важливим символом, а й технічною втратою Чорноморського флоту РФ. Про це сьогодні, 24 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив речник ВМС України Дмитро Плетенчук.

За його словами, втрата крейсера “Москва” стала найдорожчою для Росії.

“Кораблі загалом — це найдорожча і найскладніша система озброєнь у будь-якій армії світу. І з огляду на те, що екіпаж цього корабля становив понад 500 осіб штатно, а там, як правило, ще й перебувають здебільшого якісь гості, ми не скоро, якщо коли-небудь взагалі дізнаємося масштаб втрат під час затоплення крейсера “Москва”. Можу зазначити, що це втрата не тільки виключно символічна, це втрата і технічна, вагома в Азово-Чорноморському регіоні”, — заявив Плетенчук.

Він звернув увагу, що крейсер “Москва” мав виступати в ролі корабля управління.

“Тобто там мав перебувати штаб цієї операції, і його озброєння загалом мало покривати всю акваторію Чорного моря практично. Тому втрата ця була досить болюча”, — зауважив спікер.

Плетенчук також розповів, що росіяни не могли відбуксирувати підбитий крейсер до найближчих портів, оскільки ушкодження були досить серйозні й під час транспортування судно все одно б затонуло.

Він зауважив, що зараз темпи ударів по російських кораблях у Чорному морі знизилися, оскільки Кремль намагається зберегти залишки свого флоту до закінчення війни.

Ще однією перемогою українських сил, за його словами, стало звільнення острова Зміїний, який відіграє дуже велику роль під час контролю цивільного судноплавства. Українські порти, які розташовані на Азовському морі, окуповані. Також окуповані порти Криму. А порти в Херсоні та Миколаєві — заблоковані.

“Залишаються порти великої Одеси, які фактично зараз на себе взяли повністю все навантаження експортно-імпортне. Окупація Зміїного в цьому питанні могла дуже негативно вплинути на безпеку нашого цивільного судноплавства, критично важливого для української економіки. Зараз наш “зерновий коридор” працює, йдеться про те, що повертаються контейнерні перевезення, що теж є важливим етапом”, — пояснив Плетенчук.

Спікер звернув увагу, що над звільненням Зміїного працювали різні частини Сил оборони України.

Читайте також: Ключові події у війні РФ проти України за 2024 рік: аналіз експерта та думки глядачів FREEДOM

Прямий ефір