Українська армія пройшла значний шлях трансформації з 2014 року. За десять років війни Збройні сили України (ЗСУ) зміцнили свою боєздатність, отримали сучасне озброєння та перейшли на стандарти НАТО. Український досвід стає важливим для глобальної оборонної науки. Війна в Україні вважається найбільшим збройним конфліктом у Європі з часів Другої світової війни. На цьому сьогодні, 24 лютого, в ефірі телеканалу FREEДOM акцентував екскомандир взводу батальйону “Айдар” Євген Дикий.
“Почнемо з того, що Україна увійшла у “велику” війну 24 лютого 2022 року з армією, яка була б дуже для нас хороша у 2014 році, коли починалося російське вторгнення. Тобто, до 2022 року Україна побудувала ту армію, якої не вистачало у 2014 році. Нову українську армію для “великої” війни довелося будувати буквально з коліс”, — зазначив Дикий.
Реальність така, зазначив екскомандир взводу батальйону “Айдар”, що під час повномасштабної війни Україні довелося вести не тільки важку війну, яка за масштабами поступається тільки Другій світовій, а й нарощувати свою армію, розвивати військово-промисловий комплекс (ВПК).
“Зараз складно уявити, що на початку повномасштабної війни в українського суспільства стояло питання про те, за скільки днів росіяни зможуть дійти до Києва. А зараз ми обговорюємо, скільки квадратних кілометрів російської території українська армія утримує в Курській області. За ці три роки українська армія масштабувалася кількісно, і це створило й свої проблеми — де набрати стільки кадрових офіцерів, де набрати стільки досвідчених сержантів. І, на жаль, вирішувати це довелося одним шляхом — досвідченими стають уже під час боїв. Ще три роки тому 90% військових української армії не мали бойового досвіду. Зараз українська армія має найбільший бойовий досвід у світі”, — зазначив експерт.
Він додав: крім масштабування, за три роки війни українська армія ще й істотно реформувалася під стандарти НАТО.
“Напевно, так не варто говорити, але українська армія зараз закладає канони війни XXI століття, тому що повномасштабна війни Росії проти України — це перша справжня війна XXI століття, яка змінює канони, що залишалися незмінними з Першої світової війни. Це насамперед технічне оснащення, використання сучасних технологій, таких як дрони. Переглядається роль бронетехніки тощо. Тобто це абсолютно новий характер війни. Війну, в якій бере участь українська армія, вивчають військові всього світу. А українська армія стала для багатьох прикладом, як вести війну в нових реаліях”, — підсумував Євген Дикий.
Читайте також: Які “сюрпризи” за три роки війни піднесли ЗСУ окупантам, розповів військовий оглядач