Вісім країн Північної Європи та держави Балтії (Швеція, Данія, Норвегія, Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Ісландія) виступили зі спільною заявою на підтримку збільшення допомоги Україні. Від їхнього імені сьогодні, 24 лютого, у Брюсселі виступив міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен, повідомляє кореспондент FREEДОМ в Європі.
“Разом ми є другим за величиною військовим донором України, і тільки США — більшим. Сьогодні, у третю річницю повномасштабної незаконної війни Путіна, ми хочемо послати сигнал солідарності Україні. Настав час зробити крок уперед. Ведеться багато дискусій про післявоєнний план тощо. Але ми вважаємо, що найважливіше зараз — зробити крок уперед, і дати Україні силу, щоб вона мала максимально сильну позицію, коли прийде час для мирних переговорів. І це сигнал, який ми хочемо послати”, — сказав він.
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна додав, що для допомоги Україні необхідно конфіскувати російські активи в Європі на суму близько 300 млрд євро.
“Нам потрібно збільшити термінову військову підтримку для України, як ми вже зробили. Естонія збільшила на 25%. Наш прем’єр-міністр [Крістен Міхал] оголосить про це сьогодні [24 лютого] в Києві. Але нам також потрібно конфіскувати заморожені російські активи, 300 млрд євро, у Європі. Необхідно дозволити Україні продовжувати боротися за свою свободу”, — заявив Цахкна.
Міністр закордонних Литви Кястутіс Будріс вважає, що необхідно вести перемовини про стійкий мир, а не перемир’я.
“Нам усім потрібен справедливий і міцний мир, тому що просто припинення вогню, на нашу думку, цього разу було б критичною помилкою. Це дало б Путіну шанс перегрупуватися, переозброїтися, зміцнитися і знову атакувати Україну або будь-яку іншу потенційну ціль у Європі. Ось чому ми твердо стоїмо за справедливі та міцні рішення”, — сказав Будріс.
Міністерка закордонних справ Швеції Марія Мальмер Стенергард наголосила, що за столом переговорів має бути ЄС і Україна.
“Ми всі дуже ясно розуміємо, що саме Путін розпочав цю війну, і він же може закінчити її в будь-який день. І переговори мають відбуватися з Україною за столом. Нічого не буде про Україну без України. І це також стосується європейської безпеки. І оскільки це стосується майбутньої європейської безпеки, то Європа також має брати участь”, — заявила очільниця МЗС Швеції.
Читайте також: “Щоб жахи останніх трьох років не повторилися”: союзники підтримують опір України агресії РФ (ВІДЕО)
Раніше лідер Франції Еммануель Макрон заявив, що Європа і союзники прагнуть забезпечити справедливий мир для України.