Українці мають домогтися миру у війні, розв’язаній країною-агресором РФ проти України, “силою, мудрістю та єдністю”. Про це сьогодні, 24 лютого, у третю річницю повномасштабної війни, заявив президент Володимир Зеленський на міжнародному форумі Support Ukraine (“Підтримуй Україну”), передає FREEДОМ.
“Цей рік має стати роком початку реального надійного миру. Путін не подарує нам цей мир, не віддасть його в обмін на щось. Ми повинні домогтися миру силою, мудрістю, єдністю, нашою з вами співпрацею”, — сказав український лідер.
Зеленський акцентував, що про мир неможливо просто оголосити за одну годину або за один день. Надійний мир — це більше, ніж припинення вогню на фронті.
“На жаль, така реальність. Якщо хто-небудь спробує це зробити саме так, без будь-якої опори, це не спрацює. Без будь-яких гарантій безпеки це не спрацює. Надійний і тривалий мир — це набагато більше, ніж тиша на фронті”, — зазначив президент.
Він нагадав, що з 2014 року понад 25 разів Росія порушила режим припинення вогню.
“До речі, коли генерал Келлог (спецпредставник президента США з питань РФ та України, — ред.) був в Україні, я передав йому та президенту Сполучених Штатів документ із переліком усіх кроків до припинення бойових дій, із конкретними датами, які Росія зламала”, — наголосив український лідер.
Тож мир може бути результатом виваженої дипломатії та абсолютно чітких гарантій безпеки, переконаний президент.
“Перше — війна триває проти України, і тому Україна має бути за столом переговорів разом із Європою. Стратегічною мішенню Росії є саме Європа, європейський спосіб життя. А отже їхня безпека і доля Європи не може визначатися без Європи. Україна, Європа разом з Америкою — ми маємо бути за столом переговорів навпроти Росії, щоб необхідність миру не була знов заговорена обіцянками про нормалізацію, перезавантаження чи замирення”, — резюмував Зеленський.
Читайте також: Три роки опору: як Україна дає відсіч армії РФ (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, 24 лютого, у день третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії, у Києві відбувається зустріч лідерів країн-партнерів України. Її головною темою стали гарантії безпеки та майбутнє колективної безпеки. На саміт приїхали лідери та делегації 13 держав. Представники ще 24 країн беруть участь у форумі в онлайн-режимі.