24 лютого міністри оборони країн Європи проведуть екстрену нараду, пише Bloomberg. Головна тема — військова допомога Україні. Ініціатори онлайн-зустрічі — Франція та Естонія. За інформацією агентства, у ній візьмуть участь глави оборонних відомств Великої Британії, Італії, Німеччини та Польщі, а також представники Європейського Союзу і НАТО. Як Брюссель має намір посилити підтримку Києва — в матеріалі журналістів FREEДOM.
Євросоюз готується розширити військову допомогу Києву і посилити санкційний тиск на Росію і Білорусь, пише Politico з посиланням на європейських дипломатів. Першочергове завдання Брюсселя — посилити підтримку Києва в боротьбі проти російської агресії, щоб Україна могла прийти до миру через силу, заявили в ЄС.
“Зараз ми обговорюємо всі можливості, які дали б нам змогу дуже терміново послати дуже сильне повідомлення українцям і світу про те, що ми стоїмо разом з Україною”, — зазначив єврокомісар з питань оборони Андрюс Кубілюс.
24 лютого, у третю річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну, на зустрічі міністрів закордонних справ держав Євросоюзу в Брюсселі планують оприлюднити нову ініціативу — розширення військової підтримки України.
“Обсяг європейської допомоги, яка включатиме військову техніку, таку як артилерійські снаряди та ракети, а також готівку, може ще зрости, оскільки дипломати продовжують інтенсивні консультації перед зустріччю міністрів закордонних справ у Брюсселі в понеділок [24 лютого]”, — ідеться в публікації.
Ймовірно, це будуть об’єднані внески окремих держав-членів ЄС, а не офіційний пакет Євросоюзу — через протидію з боку Угорщини. Допомога буде надана і в грошовій, і в натуральній формі, пише Bloomberg. Це і постачання озброєння, і фінансування для підтримки українських військ.
“ЄС поспішає розробити плани підтримки України, надати країні гарантії безпеки в разі мирної угоди з Росією та збільшити власні видатки на оборону відтоді, як Трамп запустив переговори з Москвою”, — ідеться в публікації.
За інформацією The Telegraph, про новий пакет військової допомоги Україні найближчим часом може оголосити і прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер. Також Лондон має намір ввести нові санкції щодо країни-агресора.
“Але новий пакет підтримки для України ризикує розчарувати Білий дім. Високопоставлене джерело в уряді захистило цей підхід, заявивши: “Ми завжди говорили, що хочемо поставити Україну в найсильнішу позицію, чи то для переговорів, чи то для продовження бойових дій”, — пише The Telegraph.
Позиція Європейського Союзу в питанні можливих мирних переговорів України і Росії залишається незмінною, запевнили в Єврокомісії.
“Важливо, щоб ми поважали територіальний суверенітет і незалежність України. Важливо, щоб жодне рішення не було розроблено для України без України і без Європейського Союзу. Безпека України — це безпека Євросоюзу”, — стверджує представник Єврокомісії Стефан Де Кеерсмаккер.
Європа повинна і може робити набагато більше для того, щоб досягти справедливого миру, впевнений президент України. Після зустрічі зі спеціальним представником президента США з питань України та Росії Кітом Келлогом Володимир Зеленський провів низку телефонних перемовин з європейськими лідерами.
“Говорив сьогодні з президентом Польщі Анджеєм Дудою, і ми відштовхуємося від того, що наша незалежність — України і Польщі — це дуже тісно пов’язані між собою речі. Чим сильніший український суверенітет, тим безпечніше Польщі. ХХ століття це довело. Зараз маємо бути разом, і я вдячний Польщі за підтримку. Говорив із прем’єр-міністром Хорватії. Я подякував Андрею [Пленковичу] за оборонну підтримку, безпекову співпрацю. Ми багато чого робимо разом із Хорватією, і обмінялися думками щодо найближчих кроків і подій. Говорив сьогодні з президентом Чехії, і ми дуже цінуємо принциповість чеської позиції. Ми обговорили ситуацію в Європі, все, що робиться заради наближення миру”, — зазначив український лідер.
Найближчим часом глава уряду Великої Британії та президент Франції вирушать до Вашингтона на переговори з президентом США. Головними темами будуть завершення війни Росії проти України та гарантії безпеки для Києва.
“Президент Макрон явно вірить, що він може мати якийсь вплив на процес ухвалення рішень у Сполучених Штатах у момент трансатлантичної кризи. Ми не бачили такого моменту в трансатлантичній історії дуже давно. Насправді, ми ніколи не бачили нічого подібного. Був момент кризи під час іракської війни 2003 року, який був доволі гострим, але не таким, як цей. Я думаю, Макрон вірить, що він має зіграти історичну роль”, — каже професор міжнародних відносин в Американському університеті Філіп Голуб.
Війна Російської Федерації проти України буде в центрі обговорення і на засіданні Ради ЄС із закордонних справ 24 лютого. Очікується, що на заході оголосять про новий, 16 пакет санкцій щодо Росії. 19 лютого його погодили посли Євросоюзу.
Читайте також: Наголосив на рішучій волі України до досягнення миру, — Сибіга про розмову з представниками США та ЄС
Раніше повідомлялось, що Європейський Союз готує пакет додаткової військової допомоги для України на загальну суму близько 20 мільярдів євро.