Як Україні реагувати на агресивну політику Трампа — роз’яснення Подоляка

Дональд Трамп. Фото: ap.org

Публічна політика президента США Дональда Трампа інформаційно агресивна, він використовує стиль масштабного інформаційного тиску. Але крім публічної політики, є протокольне і неформальне спілкування української сторони з адміністрацією президента США, і ця робота є досить перспективною. Про це сьогодні, 22 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник керівника Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.

“Публічна складова політики 47-го президента США — дуже інформаційно агресивна. Це стиль, який дозволяє їм домінувати в інформаційному просторі, весь час привертати основну увагу до своїх ініціатив. Але водночас є протокольне, неформальне спілкування, за якого по-іншому йде діалог, у якому можна знаходити точки взаєморозуміння, отримувати якісний обмін думками”, — зазначив Подоляк.

Як приклад він навів візит до Києва спеціального представника президента США з питань України та Росії Кіта Келлога. Подоляк наголосив, що на рівні адміністрації президента США та президента України діалог досить перспективний, і “дає певну частку оптимізму”.

“Після того, як пан Келлог провів якісні зустрічі в Офісі президента і зустрівся з президентом Зеленським, він дав досить розгорнуту відповідь, як він бачить цю війну, наскільки він розуміє мотиви цієї війни і чому він чітко солідаризується з Україною”, — сказав радник глави ОПУ.

Подоляк додав, що масштабний інформаційний тиск завжди був притаманний політичному стилю Дональда Трампа.

“До цього треба ставитися з розумінням. Тобто розуміти, що ось так працює людина, ось так вона сприймає концепцію домінування. Він, до речі, завжди говорить про те, що Сполучені Штати мають домінувати в тих чи інших процесах. Він сприймає концепцію домінування і щодо опонентів, і щодо союзників чи партнерів, як Україна. Він хоче отримати більше вигод у тих чи інших процесах, це його право”, — вважає спікер.

Війна РФ проти України — це головний формувальний елемент глобального порядку денного, тому тут Трамп украй активний інформаційно, додав Подоляк.

“Що робити в цій ситуації, і яка позиція? Ну, по-перше, прагматично підходити до розуміння своїх цілей. Друге — підходити з розумінням того, що США є найбільшим партнером України — і фінансовим, і мілітарним. І третє — в якийсь момент цей стиль тиску почне працювати, зокрема щодо Росії”, — упевнений радник глави ОПУ.

На його думку, у ситуації, що склалася, Україні потрібно враховувати особливості політичного стилю Трампа, розуміти цілі, які намагається реалізувати його команда, і в ці цілі коректно вносити свої зустрічні пропозиції. А також активно працювати з європейськими партнерами.

“Європейці дещо, можливо, теж розгублені такою риторикою. Проте ця риторика американського президента змушує Європу робити те, чого вони тривалий час не хотіли робити, — ставати більш самостійними, зокрема в оборонному плані. Європа вже збільшує інвестиції у свої оборонні можливості, підіймає колективне фінансування оборонних виробництв. Для Європи вкрай вигідно і вкрай важливо підтримувати Україну, і наші інтегративні процеси з європейськими партнерами можуть тільки прискоритися завдяки цій риториці американської адміністрації. Як то кажуть, немає лиха без добра”, — прокоментував Подоляк.

У самих Сполучених Штатах також триває дискусія щодо заяв Трампа — як серед демократів, так і серед республіканців, експертів, громадських діячів.

“Такі групи в Конгресі та в Сенаті чітко розставляють акценти, коректно працюють із Трампом, пояснюючи, що суб’єктом, який розпочав війну, є виключно Путін. Ця війна не спровокована жодними діями Заходу, України, НАТО, як каже російська пропаганда. Це безумовна пряма агресія, спрямована на знищення іншої держави, на захоплення її території і тут немає інших мотивів. І Росія веде не просто загарбницьку війну, а з геноцидним компонентом. Тобто вони системно знищують цивільне населення, завдають ударів по критичній інфраструктурі, порушуючи всі конвенційні укладення, які регламентують ведення воєн. Україна ж веде оборонну війну і веде її досить успішно”, — резюмував Михайло Подоляк.

Читайте також: Візит Келлога до Києва: Україна шукає підтримку нової адміністрації США

Нагадаємо, спеціальний представник президента США з питань України та Росії Кіт Келлог відвідав Київ. 19-20 лютого він зустрівся з керівником Офісу президента України Андрієм Єрмаком, міністром закордонних справ Андрієм Сибігою, головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським і президентом України Володимиром Зеленським.

Читайте також: Чому Келлог відмовився від брифінгу після переговорів із Зеленським, пояснив Подоляк

Прямий ефір