У президента США Дональда Трампа й раніше був відпрацьований такий механізм — своєрідного загравання з різними диктаторами. Тому спілкування з російським диктатором Путіним — це не новинка. Про це сьогодні, 22 лютого, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог Ігор Рейтерович.
“Якщо ми подивимося на попередні історії Трампа, я пам’ятаю, як під час першої своєї президентської каденції Трамп розсипався компліментами лідеру Китаю Сі Цзіньпіну. А потім через 40 хвилин після цього США розпочали найбільшу торговельну війну проти Китаю. Те ж саме в нього було з Кім Чен Ином. Тому дуже важливо розуміти, що Трамп може говорити одне, думати — інше, а робити — третє”, — зазначив політолог.
На його думку, зараз щодо Росії Трамп використовує принцип пряника.
“Трамп справді хоче, щоб російсько-українська війна, принаймні її гаряча фаза, якнайшвидше закінчилася. Тому що є й інші проблеми, але вирішити їх неможливо доти, доки Росія атакує Україну. І він обирає такий інструмент батога і пряника. Спочатку він викинув батіг Росії — у плані санкцій тощо. А тепер у нього в справу вступив пряник. Але є велика ймовірність, що через тиждень Трамп змінить свою милість на гнів щодо Російської Федерації”, — пояснив політолог.
Він додав: Трампу з психологічного погляду зручніше налагоджувати відносини з авторитарними правителями.
“Не з демократичними правителями. Трамп якраз представляє демократичну країну, але якась схильність до авторитаризму або волюнтаризму в нього присутня. Це не мої слова. Про це масово пише американська преса. І головне — про це пишуть американські дослідники, які займаються питаннями політики, економіки й вказують на такі тенденції. Тому для Трампа простіше говорити віч-на-віч. Він — любитель особистісного формату. І ті речі, які він говорить про ставлення до Путіна, очікувані”, — констатував експерт.
Щодо Росії, то, на думку політолога, вона вміє філігранно користуватися тими слабкостями, які є у Трампа.
“Зараз і Путін, і його наближені політики всіляко лестять Трампу, обіцяючи те, що від початку не зможуть виконати. Так не роблять лідери демократичних країн. Тому маятник може хитнутися в інший бік — Трамп може дуже сильно розчаруватися у тих взаєминах, які намагається налагодити з РФ. Бо Росія, знаєте, як у приказці: “скільки вовка не годуй, а він все одно в ліс дивиться”. Росія рано чи пізно спробує Трампа “кинути”. Або висуне такі умови, які Трамп апріорі виконати не зможе, як би він цього не хотів. Тому що це означатиме кінець його кар’єри. Це не прийме світ і насамперед США”, — підсумував Ігор Рейтерович.
Читайте також: Європа потребує “коаліції хоробрих” — у межах ЄС необхідно ухвалювати жорсткі рішення, — Лісний