Підписання договору зі США про рідкісноземельні метали — питання найближчого часу, — Подоляк

Михайло Подоляк. Фото: uatv.ua

Договір між Україною та США про спільний видобуток українських викопних ресурсів має містити два головні завдання. Зараз триває узгодження тексту документа. Про це сьогодні, 22 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.

Він пояснив, що президент Зеленський виходить із того, що має бути корисним Україні, а Трамп із того, що має бути корисним США.

Договір зі США про корисні копалини має вирішити для України кілька завдань, два головні з них справедливий розподіл прибутковості від майбутніх проєктів і гарантії безпеки для України.

“Президент Зеленський ставиться до підготовки такого документа в робочому форматі. Тобто його мають відпрацювати профільні міністерства, порахувати тактико-технічні параметри. Міністерство оборони, Офіс президента України мають оцінити, доопрацювати з погляду гарантій безпеки, які також будуть прописані в цьому документі. Я не бачу трагедії, що договір обговорюється, обговорюється досить ретельно на різних рівнях, створені робочі команди тощо”, — прокоментував Подоляк.

Радник глави ОПУ повідомив, що підписання цього договору — “це питання найближчого часу”.

“Почекаємо офіційного підписання, і тоді вже обговоримо деталі, які знаходяться всередині цього документа”, — резюмував Подоляк.

Читайте також: “Розбіжності вирішуватимуться в Києві”: яким може бути договір України та США щодо рідкісноземельних металів — прогноз Савченка

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що Україна може постачати Сполученим Штатам рідкісноземельні елементи в обмін на військову підтримку. Президент Зеленський наголосив, що Україна не збирається “дарувати” свої природні багатства, але відкрита до взаємовигідної співпраці.

У першому варіанті документа, який надали США, не було враховано головного моменту — гарантії безпеки для України. Після чого американська сторона доопрацювала угоду.

Західні ЗМІ писали, що більша частина угоди стосується передачі прав на видобуток стратегічно важливих корисних копалин, які є критично необхідними для американської промисловості.

Читайте також: США хочуть розширити економічну співпрацю з Україною: чи бути угоді про видобуток рідкісноземельних металів — думки експертів

Прямий ефір