Конгресмени від Республіканської партії Сполучених Штатів Америки, до якої належить і президент Дональд Трамп, запропонували законопроєкт про вихід США з Організації Об’єднаних Н,ацій (ООН). Така ініціатива республіканців відображає давню антипатію Трампа до цієї організації. Однак цей крок — швидше політичний жест, ніж реальна перспектива. Про це сьогодні, 21 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський.
“Такий законопроєкт є, з огляду на те, що президент Трамп не раз виступав проти ООН і фінансування цієї організації. Він давно заявляє, що вважає цю структуру неефективною і марною для американських інтересів. У його риториці постійно лунає ідея про те, що США витрачають надто багато коштів на міжнародні організації, які не дають відчутної вигоди американському народу”, — зазначив Желіховський.
На його думку, нинішній законопроєкт про повний вихід Сполучених Штатів з ООН, який був представлений у Конгресі сенатором-республіканцем Майком Лі, слід розглядати в контексті популізму.
“Ми бачили схожі ініціативи, наприклад, пропозицію Енді Оглса про внесення поправки до Конституції США, що дозволяє Трампу балотуватися на третій термін. Це демонструє прагнення республіканців зміцнити позиції Трампа перед електоратом, використовуючи гучні заяви, які навряд чи приведуть до реальних наслідків”, — пояснив експерт.
Водночас політолог вважає, що зовнішня політика США залишиться прагматичною.
“Питання участі Америки в міжнародних організаціях вимагає зваженого підходу. Найімовірніше, риторика залишиться жорсткою, але реальних кроків щодо виходу з ООН ми не побачимо. США можуть продовжувати критикувати ООН, але повного розриву відносин чекати не варто. Це більше елемент політичної гри, ніж стратегічне рішення”, — підсумував Желіховський.
Читайте також: Мита, переговори та економіка: чим запам’ятається перший місяць правління Трампа (ВІДЕО)
Нагадаємо, 20 лютого сенатор-республіканець Майк Лі від штату Юта вніс на розгляд Конгресу законопроєкт, який передбачає вихід США з ООН, а також з усіх агентств, пов’язаних з ООН, і припинення фінансування діяльності цієї міжнародної організації.
Читайте також: Діалог без домовленостей — Трамп “відчинив двері” для Путіна: яких результатів очікувати від переговорів США і РФ