Угода щодо рідкісноземельних металів США та України матиме більш формальний характер у доопрацьованому форматі. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 21 лютого, сказав ректор Міжнародного інституту бізнесу, професор Олександр Савченко.
“Це буде називатися попереднім договором, який передбачає уточнення, зміни, деталізацію. Таким чином підписання документа залишає шанси двом сторонам — доопрацювати, поліпшити, посилити, відповісти на запитання. Такі глобальні угоди на пів трильйона доларів за день, два, три не укладаються. Мінімум — пів року. Нам відомо поки що тільки одне: угода матиме більш формальний характер”, — зазначив спікер.
За його словами, передбачається, що всі суперечки і розбіжності вирішуватимуться в Києві, відповідно до українського законодавства. Не так, як у початковій пропозиції американського лідера Дональда Трампа, — у Нью-йоркському суді. Також, орієнтуючись на заяви президента України Володимира Зеленського, Савченко вважає, що угода буде доопрацьована і підписана двома сторонами.
Фінальний же договір буде оприлюднено не раніше, ніж через кілька місяців, вважає він.
“Усі міжнародні документи передбачають ратифікацію у Верховній Раді. Навіть кредити з міжнародними фінансовими організаціями на невеликі суми: 20-30 мільйонів. Дійсно, я думаю, через кілька місяців, а може, навіть рік, ця угода буде уточнена. Може вона розіб’ється на кілька окремих проєктів щодо видобутку, експлуатації, ліцензії. Дуже багатопланові пласти, і законодавства, і бізнес активності, зачіпає ця угода”, — акцентував професор.
Читайте також: Зеленський пояснив, чому поки що не підтримав угоду зі США про рідкісноземельні метали
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що Україна може постачати Сполученим Штатам рідкісноземельні елементи в обмін на військову підтримку. Президент України Володимир Зеленський наголосив, що Україна не збирається “дарувати” свої природні багатства, але відкрита до взаємовигідної співпраці. У межах таких домовленостей США можуть отримати пріоритетний доступ до українських родовищ.