Запропонувавши Трампу співпрацю в Арктиці, Путін розставив свої “пастки” для США, — політолог

Олексій Буряченко. Фото: uatv.ua

На переговорах США і Російської Федерації Україна не була головною темою обговорення — сторони також обговорювали економічні відносини. Кремль запропонував Трампу угоду про російські природні ресурси, тобто співпрацю зі США в Арктиці з видобутку нафти. Але, насправді, російський диктатор Путін запропонував Трампу рівно стільки, щоб Трамп потім видав це за якусь свою перемогу. На цьому сьогодні, 20 лютого, в ефірі телеканалу FREEДOM акцентував кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

“Все дійсно дуже просто. Путін запропонував Трампу рівно стільки, щоб Трамп потім видав це за якусь свою перемогу. Я вже говорив раніше, що дипломатія РФ успішно розставляє свої “пастки” перед Трампом і американською делегацією. І Трамп починає говорити російськими пропагандистськими наративами”, — розповів політолог.

Він зазначив, що Російській Федерації дуже вигідно використовувати США як партнера для видобутку нафти і газу в Арктиці.

“Почнемо з того, що станції, які качають і розподіляють нафту і газ, — американського або європейського виробництва, а із запровадженням проти РФ санкцій ці станції дуже складно підтримувати в робочому стані через неможливість встановити якісь закордонні компоненти. Тому цілком логічно, що Росії цікаво отримати повноцінний доступ до всіх видобувних технологічних ресурсів, зокрема для здійснення георозвідки з американськими технологіями. Це автоматично виводить весь енергетичний сектор Російської Федерації з-під санкцій. А я нагадаю, це той сектор, який наповнює надприбутком понад 50% бюджету Росії. Тому ця пропозиція дуже вигідна для неї”, — пояснив Буряченко.

Він зазначив, що пропозиція про співпрацю в Арктиці може стати для Трампа дуже великою перемогою.

“Судячи із заяв Трампа, він зараз хоче робити акцент, зокрема, і на контроль над Арктикою. А Росія просто фізично не може забезпечувати стовідсотковий контроль над цією територією, як це було за часів Радянського Союзу. Тому готова поділитися зі США своїми ресурсами, що Трамп теж може показати як дуже велику перемогу і конструктивне поле для подальшої взаємодії з Російською Федерацією. Загалом, на основі цих дуже дивних домовленостей видно, що російські дипломати знаходять больові точки Трампа і його нової команди й дуже красиво маніпулюють реальністю”, — підсумував Олексій Буряченко.

Читайте також: У Трампа триває формування задзеркалля, де мало не Україна почала війну, — Чаленко

Прямий ефір