Пробивають шари бетону і металу: першу партію важких авіабомб отримав Ізраїль від США (ВІДЕО)

Прапори США та Ізраїлю. Фото: gettyimages.com

Ізраїль отримав від Сполучених Штатів партію важких авіабомб MK-84, повідомили в ізраїльському оборонному відомстві. Обмеження на їх постачання Білий дім зняв наприкінці січня. При цьому президент США Дональд Трамп заявив: скасував заборону на постачання боєприпасів, незважаючи на досягнуту угоду про припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАС, тому що дотримується принципу мир за допомогою сили, інформує FREEДОМ.

Відомо, що в ніч на 16 лютого в Ізраїль доставили 1 800 бомб. Вони здатні пробивати товсті шари бетону і металу, створюючи велику зону ураження.

Згідно з даними ізраїльського Міноборони, з жовтня 2023 року до Ізраїлю зі Сполучених Штатів доправили понад 76 тисяч тонн військової техніки, зброї та боєприпасів.

“Постачання озброєнь, які прибули до Ізраїлю, було забезпечено адміністрацією Трампа. Воно являє собою значний актив для ВПС і Армії оборони Ізраїлю. І є ще одним доказом міцного зв’язку Ізраїлю та Сполучених Штатів”, — заявив глава оборонного відомства Ісраель Кац.

Наприкінці січня 2025 року Трамп підтвердив, що його адміністрація зняла обмеження на постачання Ізраїлю важких авіабомб. Довгий час вони лежали на складі. При цьому Трамп зазначив, що Ізраїль купив ці авіабомби.

Раніше, за інформацією ЗМІ, адміністрація президента Байдена відмовилася схвалити їхній експорт до Ізраїлю, побоюючись руйнівних наслідків.

“Це називається мир через силу. Ви знаєте, що вони уклали контракт на цю зброю давним-давно, ще за адміністрації Байдена, а потім Байден не став її постачати. Але я дивлюся на це по-іншому. Я кажу: мир через силу”, — сказав Трамп.

Він також зазначив, що США підтримають будь-який крок Ізраїлю щодо угоди про припинення вогню в секторі Гази. Зокрема, Білий дім дозволив Ізраїлю самостійно вести подальше звільнення заручників.

Лідер США пригрозив ХАМАС жорсткою силовою відповіддю після того, як в угрупованні заявили, що не звільнять трьох заручників.

Офіційні особи Сполучених Штатів стверджують, що саме погроза Трампа змусила терористичне угруповання відступити від власного рішення не звільняти заручників.

“Причина, з якої я зробив свою заяву, полягала в тому, що вони відмовилися звільнити заручників, яких обіцяли повернути. Вони порушили угоду. Після моєї заяви вони повернули всіх, включно з американцем. Хороші новини в тому, що вони мають досить гарний вигляд, оскільки ті, яких звільнили раніше, виглядали як ті, хто вижив у Голокості. Жахливо, що з ними сталося”, — прокоментував Дональд Трамп.

16 лютого держсекретар США зустрівся з прем’єр-міністром Ізраїлю. Вони обговорили ситуацію в Газі, Лівані та загрози з боку Ірану. Марко Рубіо запевнив Ізраїль у беззастережній підтримці Сполучених Штатів.

“Спільною темою всіх викликів є Іран. Це найбільше джерело нестабільності в регіоні. За кожною терористичною групою, за кожним актом насильства, за всім, що загрожує миру і стабільності для мільйонів людей, які називають цей регіон своїм домом, стоїть Іран. І під Іраном я маю на увазі режим, який не підтримує його народ, жертва цього режиму”, — наголосив Рубіо.

Прем’єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу назвав Дональда Трампа “найбільшим другом” держави в Білому домі.

“Ми з держсекретарем провели дуже продуктивну бесіду з низки питань, і жодне з них не є більш важливим, ніж Іран. Ізраїль і США стоять пліч-о-пліч у протистоянні загрозі з боку Ірану. Ми згодні з тим, що у них не повинно бути ядерної зброї. І також згодні з тим, що агресія Ірану в регіоні має бути згорнута”, — акцентував Нетаньягу за підсумками зустрічі з Рубіо.

Ізраїль неодноразово погрожував вдарити по ядерних об’єктах Ірану. За даними МАГАТЕ, Тегеран уже має достатні запаси урану, щоб створити ядерну бомбу. Глава ізраїльського уряду заявив, що за останні 16 місяців Ізраїль завдав “потужного удару” по осі терору Ірану. І пообіцяв, що за підтримки президента США робота буде завершена.

Читайте також: США та Ізраїль не допустять отримання ядерної зброї Іраном, — Добряк

Нагадаємо, 4 лютого президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп і прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу у Вашингтоні провели першу офіційну зустріч після повернення Трампа в Білий дім. Головною темою обговорення стало майбутнє Близького Сходу.

Читайте також: Від “купівлі” до плану відновлення: світові лідери обговорюють подальшу долю сектору Гази (ВІДЕО)

Прямий ефір