Тактика “м’ясних штурмів” призвела до колосальних втрат серед особового складу армії РФ і виснаження бойового потенціалу. У результаті ситуація для Сил оборони України стабілізується на Покровському і Торецькому напрямках у Донецькій області, а російські війська втрачають темп. Про це сьогодні, 18 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Владислав Селезньов.
Він зазначив, що стабілізації ситуації на найгарячіших напрямках фронту сприяла низка факторів. По-перше, призначення генерал-майора Михайла Драпатого на посаду керівника Оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця”, яке зокрема контролює фронт у Донецькій області.
“Він зміг таким чином організувати ведення оборонних дій Силами оборони України на цій ділянці фронту, що противник зазнає кратно більших втрат. Відповідно, ефективність його просування значно падає, він втрачає можливість динамічно проводити свої наступальні дії, як це було раніше”, — зазначив Селезньов.
По-друге, колишній значний сплеск російської військової активності на різних ділянках фронту (зокрема на Покровському напрямку) був багато в чому пов’язаний із підготовкою до старту переговорного процесу щодо завершення війни між США і РФ.
“Росіяни таким чином намагалися продемонструвати своїм американським візаві, мовляв, у нас ще є порох у порохівницях, і ми ще здатні на серйозне масштабування бойових дій на різних ділянках фронту”, — додав експерт.
Селезньов вважає, що колишнє збільшення штурмів росармії було “разовою акцією”, а для серйозного підвищення активності на полі бою у РФ вже не вистачає ресурсів.
“І ми вже чуємо від нашої розвідки, що противник змушений кидати в пекло війни оперативні резерви, які притримував для ведення бойових дій безпосередньо в містах Покровськ і Мирноград. Тому що колишні сили і засоби були буквально сточені в безглуздих і дуже витратних російських “м’ясних штурмах”, — сказав він.
Але ще не можна стверджувати, що росіяни “видихнулися”, оскільки у росармії ще є деякі ресурси. І розуміючи, що США тиснутимуть на РФ у плані припинення війни, противник зараз намагається на фронті досягти свого максимуму. І, наприклад, 15 лютого спостерігався пік його активності — було зафіксовано 261 бойове зіткнення.
“Але 261 — йдеться про всі ділянки фронту, але це дещо більше, ніж кілька тижнів тому. Ми також бачимо, що росіяни зараз стали частіше використовувати бронетехніку, танки, хоча ми знаємо, що їхні запаси у РФ серйозно вихолощені. Проте противник як перед смертю збирає все, що залишилося, в купу і кидає в пекло війни. Підсумок очевидний: досить серйозні наші оборонні інженерно-фортифікаційні споруди, які створені на різних ділянках фронту, не дають змоги росіянам просуватися вперед”, — пояснив Селезньов.
Росіяни продовжують свої спроби штурмувати українські позиції, зокрема з використанням бронетехніки. Але всі вони закінчуються розгромом.
“І те, що противник зараз використовує цивільні автомобілі, мотоцикли як штурмові засоби доставки піхоти, говорить про брак бронетехніки. Але, як і бронетехніка, так і ці автомобілі горять у незліченних кількостях. І коли ми бачимо в ранкових зведеннях Генштабу величезну кількість знищеної ворожої автомобільної техніки, це зокрема і ті самі цивільні автомобілі, які противник переробить, щоб за їхньою допомогою штурмувати наші рубежі та позиції”, — розповів спікер.
Читайте також: У росіян немає ресурсів для захоплення Торецька: про ситуацію на фронті розповів генерал-лейтенант
Як повідомлялося раніше, минулої доби на фронті відбулося 139 бойових зіткнень, з них 55 — на Покровському напрямку.