У Кремлі бояться, що росіяни вважатимуть президента США Дональда Трампа сильнішим за Путіна. Тому Кремль наказав підконтрольним ЗМІ менше згадувати американського лідера. Водночас раніше у Росії зображували Трампа як прагматичного лідера, з яким Москва може працювати. Про це сьогодні, 16 лютого, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів журналіст проєкту “Можем объяснить” Ренат Давлетгільдєєв.
“У нас, у журналістів, уже жарт ходить, що Трамп став найпопулярнішим російським політиком. Хоча в кожному жарті є частка правди. За останні місяці Трамп дійсно став дуже популярним у Росії. До того ж все це зробила самостійно російська пропаганда. Зростання популярності американського президента почалося ще влітку, коли російські пропагандисти активно критикували його конкурентів на виборах — спочатку Джо Байдена, потім Камалу Гарріс. Після перемоги Трампа на виборах головна пропагандистка Кремля писала захоплені твіти й обіцяла їздити Москвою з американським прапором. У підсумку пропагандисти договорилися — Дональд Трамп став популярнішим за господаря Кремля Путіна”, — зазначив журналіст.
За його словами, феномен популярності Дональда Трампа в Росії легко пояснити.
“У Росії був завжди величезний попит на таких політиків — своєрідних клоунів, які уособлюють образ правого патріота, такого собі хлопця-друзяки, який за простий народ. До слова, Путін завжди боровся з такими політиками. Єдиний, якому це певним чином дозволялося, — це Володимир Жириновський. Але його вже три роки немає. А попит на таких політиків у Росії дуже величезний, тому що режим Путіна усуває подібних фігурантів. Тому сьогодні електорат, якому нікуди виплеснути свої політичні сподівання, схопився за Трампа. Таким чином, Путін сам домігся популярності Трампа в Росії”, — констатував Давлетгільдєєв.
Він зазначив, що Росія боїться Трампа та США, й насправді болісно залежна від Сполучених Штатів.
“Хоч би як російські керівники вдавали, що вони грають у багатополярний світ, насправді Росія заздрить Америці. Росія хоче бути схожою на Америку. Росія хоче бути такою ж, як Америка. І Росія постійно відсилає саму себе до Америки. І скільки б не говорила російська еліта про якийсь уявний поворот на схід, вони весь час дивляться за океан — на Америку. Вони заздрять Вашингтону. Вони заздрять американським президентам, вони заздрять американському народу. І, звичайно, ця заздрість переходить у страх, а страх переходить у таку дуже специфічну, трошки садомазохістську залежність одного режиму від іншого. У США це прекрасно розуміють, тому, я думаю, для схиляння РФ до миру будуть використовувати свою позицію сили”, — підсумував Ренат Давлетгільдєєв.
Читайте також: Москва хоче укласти договір про капітуляцію України, — Левусь про вимоги РФ до переговорів