Особиста суб’єктність президента України Володимира Зеленського перевершує суб’єктність країни загалом, оскільки для змін у державі потрібно більше часу. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.
“Мені б хотілося, щоб Україна інститулізувала свій вплив на дипломатичному ринку, робила його більш стійким. Це, звичайно, питання часу. Тому що Україна не була суб’єктною країною протягом 30 років своєї незалежності. Тільки повномасштабне вторгнення, на жаль, створило нам цю суб’єктність”, — сказав він.
Водночас особиста суб’єктність президента Зеленського безсумнівна, і вона “має зовсім інакший вигляд сьогодні порівняно із суб’єктністю країни загалом”.
“Тобто країні на це ще потрібен час. Але зараз це компенсується дипломатичною активністю президента України. Він багато питань, у хорошому сенсі слова, продавлює шляхом правильної постановки запитань і правильних пропозицій щодо відповідей на ці запитання. Він ставить правильні акценти, своєю частковою прямолінійністю він прискорює пошук рішень”, — охарактеризував Подоляк.
Як приклад він навів позицію Європи, що кардинально змінилася, — від сумнівів, нерішучості на початку повномасштабної війни до сьогоднішньої активності та твердості позиції щодо підтримки України та протистояння Росії.
“Сьогоднішня європейська позиція сформувалася багато в чому завдяки прямим комунікаціям президента України… Сьогодні Європа чітко розуміє, що Росія — це темрява, що Росія — це зло”, — зазначив радник голови ОПУ.
У США відбулася зміна влади, і потрібно вибудовувати відносини з новою адміністрацією президента Дональда Трампа.
“Суб’єктність президента Зеленського у відносинах з адміністрацією Байдена була безсумнівною. Вона дозволяла отримувати те, що важко було очікувати від США на початку повномасштабного вторгнення. За підсумком адміністрація Байдена активно підтримувала Україну. Зараз просто потрібно все це заново перебудувати з урахуванням нової адміністрації 47-го президента”, — додав Подоляк.
Він зазначив, що Трамп теж любить “ініціативну прямолінійність” і точно так само активний з погляду “модерації зовнішньополітичних ініціатив”.
“Ось тут, я думаю, що будуть знайдені точки взаєморозуміння між президентом Зеленським і президентом Трампом. Думаю, що якраз ця суб’єктність президента України буде дуже і дуже нам корисна”, — резюмував Михайло Подоляк.
Читайте також: Україна ніколи не погодиться на угоди, укладені без нас: виступ президента Зеленського на Мюнхенській конференції
Як повідомлялося раніше, 12 лютого відбулася телефонна розмова президента США Дональда Трампа і президента України Володимира Зеленського. Раніше американський лідер припустив, що вже незабаром може провести зустріч із главою Української держави.
14 лютого на полях Мюнхенської конференції з безпеки Володимир Зеленський зустрівся з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом. На зустрічі з американського боку також були присутні держсекретар США Марко Рубіо та спеціальний представник президента США з питань Росії та України Кіт Келлог.
Наступного тижня Келлог планує відвідати Україну.
Читайте також: Для оцінки ситуації та спілкування з військовими: президент Зеленський запропонував Келлогу поїхати з ним на фронт