Усі члени НАТО повинні активізуватися і продовжувати активну підтримку України в її боротьбі з російською агресією. Про це сьогодні, 15 лютого, заявив глава оборонного відомства Канади Білл Блер в ексклюзивному коментарі телеканалу FREEДОМ на полях Мюнхенської конференції.
“Передовсім, я думаю, що всі члени НАТО повинні робити більше, повинні більше інвестувати і повинні активізуватися”, — сказав міністр.
Міністр оборони Канади також прокоментував слова віцепрезидента США про те, що Європа має більше робити для оборони.
“На жаль, у виступі віцепрезидента не було акценту на необхідності тіснішої спільної роботи та більших інвестицій. Відверто кажучи, він говорив про інші речі. Але, гадаю, що важливою частиною дискусій, які відбуваються тут, і які проходили в Брюсселі серед усіх міністрів оборони, є важливість продовження підтримки України”, — акцентував Блер.
Він також зауважив, що мир для України можливий тільки, якщо вести переговори з позиції сили.
“Ми всі сподіваємося на справедливий і міцний мир для народу України, але цього можна досягти тільки в тому разі, якщо перемовини вестимуться з позиції сили. Тому ми всі сповнені рішучості продовжувати підтримувати Україну, продовжувати надавати їй необхідні інструменти і стежити за тим, щоб будь-які переговори щодо мирного врегулювання цієї війни гарантували, що Україна має бути за столом переговорів. А справедливий і стійкий мир може бути досягнутий тільки в тому разі, якщо він буде справедливим і стійким для українського народу”, — наголосив глава канадського Міноборони.
Він запевнив, що Канада підтримуватиме Україну. Зокрема, й за допомогою такого інструменту, як гарантії безпеки.
“Я думаю, що це буде “коаліція охочих”. І ми ясно дали це зрозуміти. Я не бачу жодних обставин, за яких Канада не буде підтримувати Україну в майбутньому”, — заявив Блер.
Читайте також: Зеленський виступив на головній сцені Мюнхенської конференції — подробиці з Німеччини (ВІДЕО)
Нагадаємо, 14 лютого у Мюнхені президент України Володимир Зеленський провів зустріч із віцепрезидентом Сполучених Штатів Америки Джей Ді Венсом. Сторони обговорили низку ключових питань і домовилися продовжити роботу над підготовкою документа щодо економічного партнерства між країнами.