Що може об’єднати світ проти РФ, припустив Маломуж

Микола Маломуж. Фото: apostrophe.ua

Президент України Володимир Зеленський поки не підписав угоду зі США щодо рідкісноземельних металів, пише CNN. Крім того, у Європі розцінили телефонну розмову Трампа та Путіна як таку собі “зраду” і спробу вести перемовини за спиною Європи та України. Основні параметри переговорного процесу все-таки буде визначено на Мюнхенській конференції з безпеки. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM сьогодні, 14 лютого, висловив генерал, колишній голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

“У Мюнхені обговорюватимуть основні умови переговорів, включно з пакетами допомоги, системною підтримкою України, гарантіями безпеки, потужним оперативним тиском на Росію і Путіна, і тим, у який спосіб його реалізувати, виходом на міжнародну модель безпеки, про яку свого часу говорили Трамп і Сі Цзіньпін. Тобто, вони працюють приблизно за нашою схемою, але зі своїми нюансами, іноді не зовсім зрозумілими Європі. Бувають різкі заяви, що можна сприйняти, як вихід із загального контексту”, — зазначив гість ефіру.

За словами генерала, Мюнхенська конференція — це майданчик для узгодження позиції не тільки України та США, а і Європи.

“Це дуже важливо. Я брав участь у Мюнхенській конференції, як і в інших форматах, зокрема закритих. Там ідуть неформальні бесіди. Позиції узгоджуються, часто змінюються. Важливим є те, які аргументи ми з Європою будемо підносити США. Думаю, зараз буде визначено та сформовано робочі групи, які працюватимуть не тільки в Мюнхені, а й у Саудівській Аравії. Є інформація, що відбудеться зустріч робочих груп у форматі США — Україна — Росія. Будуть й інші учасники. Представники Євросоюзу сказали, що обов’язково братимуть участь, адже без Європи не буде перспектив миру та гарантій безпеки [для України]”, — акцентує спікер.

Микола Маломуж упевнений, що зараз Європа має бути більш активною і висувати свою стійку позицію. Адже головне в переговорному і мирному процесі — донести аргументи.

“Я думаю, що частина позицій зміниться. Не залишать усе так, як хоче Путін. Поставлять питання і щодо територій (тимчасово окупованих Росією, — ред.), де Путін має поступитися і вийти, і умов гарантій миру і, відповідно, недопущення подальших ескалацій з боку Росії, тим більше агресивної війни. Також обговорюватимуть, як не допустити в перспективі ядерної війни”, — сказав гість ефіру.

На думку Маломужа, саме ядерне питання буде фактором, що об’єднає світ проти Росії, яка постійно ескалює конфлікти та погрожує ядерною зброєю.

Читайте також: Безпекова конференція починається в Мюнхені — перші кадри (ФОТО, ВІДЕО)

Нагадаємо, Мюнхенська конференція з безпеки триватиме з 14 до 16 лютого. На офіційному сайті конференції повідомляють, що очікують на понад 350 сесій, що охоплюють широкий спектр тем. На конференції обговорюватимуть майбутнє міжнародного порядку, реформи багатостороннього управління, регіональні конфлікти та транснаціональні проблеми, такі як клімат і відсутність продовольчої безпеки.  

Прямий ефір