Як у світі просувається позиція сили для України, пояснив оглядач

Флаги Евросоюза, США и Украины. Фото: gettyimages.com

Європейське розуміння позиції сили в питанні досягнення миру збігається з українським. А от у США намагаються напрацювати механізми та реалізувати цю позицію сили. Серед них санкційний тиск на Росію та просування переговорного треку. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив військовий оглядач Денис Попович.

“Наше розуміння позиції сили і європейське зараз найбільш близькі. Американське розуміння позиції сили, оскільки президентом став Дональд Трамп, перебуває трошки осторонь. Ми зараз бачимо, що Вашингтон намагається обрати якісь опції, щоб цю позицію сили реалізувати”, зазначив гість ефіру.

Серед таких опцій застосування санкцій і просування переговорного треку, стверджує оглядач.

“З іншого боку, прагнення отримати і таким чином взяти в оплату своїх послуг земельні метали. Тобто, зараз США намагаються намацати якісь точки тиску на Путіна. Це, в принципі, видає те, що в них немає жодного конкретного плану щодо того, як посадити Путіна за стіл переговорів. Американці зараз намагаються знайти цей план, знайти можливості і точки дотику. Але, так чи інакше, ми бачимо, що вони намагаються це зробити”, резюмував гість ефіру.

Крім того, Денис Попович нагадав про позицію Великої Британії в питанні досягнення миру з позиції сили для України.

“Велика Британія взагалі була лідером поставок [військової допомоги]. Вона надавала такі типи озброєння, які не наважувалася надати будь-яка інша сторона, включно зі США. Це авіаційні ракети Storm Shadow, наприклад. Велика Британія надала їх першими і допомогла переобладнати літаки для пуску цих ракет. Нагадаю, що і танки Challenger передала саме Велика Британія. І вони взяли на себе головування в “Рамштайні”, коли є якесь лихоліття у відносинах зі Сполученими Штатами Америки. Англійці хочуть лідирувати в цьому треку”, зазначив оглядач.

Читайте також: Трамп поговорив із Путіним телефоном — що відомо

Нагадаємо, президенти України та США 12 лютого провели телефонну розмову. За словами Володимира Зеленського, під час розмови з Дональдом Трампом він обговорив можливості досягнення миру, готовність працювати разом на рівні команд, технологічні можливості, зокрема дрони та інші сучасні виробництва.

Прямий ефір