Ми відкриті до предметної розмови, — Зеленський про рідкісноземельні метали

Володимир Зеленський. Скріншот: uatv.ua

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю The Guardian заявив, що Україна відкрита до діалогу зі США щодо рідкісноземельних ресурсів, повідомляє FREEДОМ.

Він зазначив, що Київ має у своєму розпорядженні великі обсяги. І важливо захищати ці ресурси, щоб вони не дісталися РФ або її союзникам.

“Для нас те, що відбувається зараз, — невигідно. Те, що Путін захоплює наші території, дає йому змогу безплатно отримувати безцінні корисні копалини на тимчасово окупованих землях. Ми знаємо, як вони знищували можливості видобутку і переробки: розпилювали цілі заводи, затоплювали шахти та руйнували інфраструктуру. Це не тільки екологічна катастрофа, а й привласнення того, що належить українському народу. Вони захоплюють ресурси безоплатно, і це потрібно зупинити, бо далі буде ще складніше і дорожче”, — зауважив Зеленський.

За його словами, йдеться про рідкісноземельні метали, титан, уран, уран, марганець і багато інших ресурсів, частина яких знаходиться в Криму.

“Я показував, що у нас є видобуток газу і нафти всередині країни, але також у нас є шельф у Чорному морі, який зараз під окупацією. Нехай тимчасово, але це наша земля і величезні гроші. Зараз він захоплений російськими найманцями та армією, і для нас це критично важливо — захищати не тільки свою територію, а й економічні інтереси, а також безпеку всього регіону. Якщо ми не втримаємо оборону — Росія піде далі”, — заявив президент.

Він звернув увагу, що американські компанії зможуть інвестувати у видобуток українських надр.

“Раніше цього не було, а тепер у нас є можливість спільної розробки, видобутку і переробки. Це створить робочі місця, забезпечить доходи для американського, європейського та українського бізнесу. Ми відкриті до співпраці, але про це потрібно говорити предметно”, — упевнений глава держави.

Зеленський додав, що за ураном і титаном Україна посідає провідні позиції щонайменше в Європі.

“Це критично важливо — захистити ці ресурси, щоб вони не дісталися безоплатно росіянам або не були передані тим, кому Росія може їх віддати — Ірану, Північній Кореї, Китаю або іншим країнам в обмін на борги та підтримку”, — резюмував він.

Читайте також: Корисні копалини та гарантії безпеки обговорили в Києві Зеленський і Бессент (ВІДЕО)

Прямий ефір