У поточному році Північна Корея, як очікується, подвоїть зусилля з розробки озброєнь. Оскільки 2025-й стане останнім роком п’ятирічного плану з розробки сучасної зброї — атомних підводних човнів, супутників-шпигунів і твердопаливних міжконтинентальних балістичних ракет. Ба більше, Пхеньян, імовірно, планує наростити постачання військ і зброї в Росію. Докладніше — у матеріалі журналістів FREEДОМ.
“Північна Корея надала [Росії] близько 11 тисяч військовослужбовців, ракети, 200 одиниць далекобійної артилерії і значну кількість боєприпасів, і існує ймовірність, що КНДР надалі постачатиме додаткові війська, зброю і боєприпаси”, — йдеться у повідомленні Міністерства оборони Південної Кореї, яке процитувало агентство Yonhap News.
У середньому понад 50%, а подекуди й понад 70% артилерійських боєприпасів і мін, які використовує російська армія, вироблено в КНДР, упевнений керівник українського Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко.
Такі цифри свідчать про те, що Росія значною мірою залежна від північнокорейських поставок снарядів.
“Найефективнішим, що отримує Росія від Північної Кореї, є боєприпаси. Боєприпаси виробництва Радянського Союзу, як правило, уніфіковані: й стрілецькі, й артилерійські. І якраз північнокорейська допомога стала такою собі рукою підтримки для російської окупаційної армії”, — зазначив керівник безпекових проєктів Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Павло Лакійчук.
Натомість Росія постачає в КНДР продовольство, енергоресурси і, головне, військові розробки. Зокрема, Москва може “платити” Пхеньяну безпілотниками та ракетними технологіями.
Росія погодилася допомогти Північній Кореї в розробці та масовому виробництві різних типів безпілотників в обмін на підтримку північнокорейськими силами воєнних дій Росії проти України, зазначають аналітики американського Інституту вивчення війни.
“Кім Чен Ин зацікавлений в отриманні будь-яких технологій більш сучасних — російських, іранських, йому, за великим рахунком, все одно. Фактично Кім Чен Ину потрібно отримати базис, а далі його інженери візьмуться за копіювання тих самих російських безпілотників, за їх удосконалення”, — сказав Лакійчук.
Тісніше Росія і КНДР стали співпрацювати після укладення стратегічного договору про партнерство, фактично військового союзу. Путін і Кім Чен Ин підписали його в червні 2024-го. Наприкінці року документ ратифікував спочатку Пхеньян, а потім Москва.
Посиливши заходи зі стримування Північної Кореї, обсяги співпраці країн-ізгоїв можливо зменшити, заявив глава Військового комітету Північноатлантичного альянсу Джузеппе Каво Драгоне.
“НАТО закликало Росію і Північну Корею негайно припинити ці дії. Припинення участі Північної Кореї вимагає посилення санкцій, дипломатичного тиску на Китай і перехоплення поставок озброєнь за допомогою розвідки і військово-морського співробітництва”, — сказав Каво Драгоне в інтерв’ю АрміяInform.
Якщо Альянс не чинитиме тиску на союз Москви і Пхеньяна, що міцніє, російська армія, ймовірно, отримає більше особового складу з КНДР. Як заявив керівник розвідувального центру Сил оборони Естонії Антс Ківісельг, є ознаки того, що КНДР направить на допомогу Росії ще більше своїх військових до початку літа 2025 року.
Читайте також: Співпраця Путіна та Кім Чен Ина частково зруйнувала блокаду КНДР і посилила військові можливості РФ, — Лакійчук
Нагадаємо, Кім Чен Ин заявив про те, що Північна Корея продовжить підтримувати Росію, незважаючи на великі втрати армії КНДР на фронті. Крім того, він пригрозив збільшити свої ядерні сили, щоб протистояти військовому співробітництву США з Південною Кореєю і Японією.