Мінно-вибухові травми, уламкові поранення від ударних дронів, серцеві напади та загострення хронічних захворювань. На передовій медики цілодобово надають українським захисникам усю необхідну медичну допомогу. На одному з нічних чергувань у військовому госпіталі побувала і знімальна група FREEДОМ.
Робота у військовому госпіталі вночі тільки набирає обертів. Саме в цей час доби безпечніше проводити евакуацію поранених і привозити до медиків. Тут лікарі чергують цілодобово.
“Бувають ночі з невеликою кількістю поранених, буває дуже багато поранених. На повну працюють усі операційні, на повну викладаються бригади. Навіть виходять ті, хто відпочиває, і долучаються до роботи”, — розповів командир медичного загону Державної прикордонної служби України Олександр.
Про те, що до шпиталю привезуть важкопораненого бійця, лікарі дізнаються за кілька хвилин. І тут уже все готово для зустрічі пацієнта. Отримавши попередню інформацію про отриману травму, очікують на результати рентгену.
Військовослужбовця, який отримав поранення внаслідок атаки російським FPV-дроном, привозять до операційної. Тут хірург показує результати рентгена. Уламок — близько трьох сантиметрів.
За словами хірурга, операція може бути складною і тривати кілька годин.
“Поранення живота, вочевидь, із пошкодженням селезінки та петель кишки. Буде лапаротомія, усунення пошкоджень, зупинка кровотечі”, — констатував провідний хірург Юрій.
Поки в одній операційній готуються до роботи, до шпиталю привезли ще одного постраждалого з осколковими пораненнями. Це сталося на вогневих позиціях. Хірург заспокоїв — руку бійцю вони врятують.
“У зв’язку з тим, що кровотеча була некритичною або контрольованою, я цього не знаю, але відсутність стійкої контрактури вказує на те, що в майбутньому пацієнт спокійно зможе працювати своєю рукою”, — запевнив ортопед-травматолог мобільного шпиталю державної прикордонної служби України Владислав.
У госпіталі українським медикам допомагають й іноземці. Майкл, співробітник гуманітарної організації CADUS, приїхав із Нью-Йорка. Вночі він із колегами на реанімобілі перевозив бійця, який переніс серцевий напад, у військовий госпіталь іншої області.
Майкл, перебуваючи на Донеччині, переконався, наскільки небезпечна робота українських медиків.
“Це дуже важко, і росіяни цілеспрямовано стріляють по медичних працівниках. Тому це зовсім інший досвід. Я був в Іраку, і там було все інакше. Тут немає можливості повітряної евакуації. Просто зовсім інші можливості, ніж ті, які ми мали в інших умовах”, — сказав Майкл.
У госпіталі медичну допомогу отримують усі військовослужбовці, незалежно від того, де було отримано травму.
Богдан разом із побратимами потрапив у ДТП. Такі ситуації на місцевих дорогах трапляються часто, бо виїжджаючи вночі з бойових позицій, військовослужбовці їдуть без увімкнутих фар, щоб не стати ціллю російського дрона.
“Це справа випадку, ось і все. Це не обстріл, не “приліт”. Одні заїхали, інші виїхали. Ось і все, зіткнулися”, — поділився він.
Медики не приховують: за три роки повномасштабної війни накопичується втома. Відновитися допомагають ротації додому.
“Відпустка трохи допомагає, тому що ти їдеш до рідних. Ти їх бачиш, вони — тебе, і стає в рази легше”, — каже фельдшер приймально-сортувального відділення.
Через кілька нічних годин знімальна група телеканалу FREEДОМ залишила військовий госпіталь на передовій. У медиків же робота триває безперервно. І скільки ще буде поранених — не знають, але готові боротися за життя кожного бійця до кінця.
Читайте також: Кров і постійна боротьба зі смертю: бойовий медик із Харкова розповів про порятунок життя поранених воїнів (ВІДЕО)