Піхота і БпЛА як одна ударна система — переваги підходу назвав Грабський 

Сергій Грабський. Фото: uatv.ua

В Україні запускають новий проєкт “Лінія дронів”, який має кардинально посилити бригади Сил оборони. У його рамках піхота і БпЛА об’єднуються в одну ударну систему. Такий підхід дасть змогу українським військовим ефективніше впливати на ситуацію, не перевантажуючи себе якоюсь додатковою командною структурою. Про це сказав військовий експерт, учасник миротворчих місій у Косові та Іраку Сергій Грабський в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 11 лютого.

Він зауважив, що бойова організація Збройних сил багато в чому залежить саме від економічних можливостей держави.

“Саме з цим пов’язана певна фрагментація і автономність дій наших підрозділів, і організація взаємодії між Силами безпілотних систем і механізованими підрозділами. Це дає нам змогу більш ефективно впливати на ситуацію, не перевантажуючи себе якоюсь додатковою командною структурою, як це роблять у Росії на сьогоднішній день. Вони традиційно формують жорстку вертикальну ієрархію, що відбивається на ефективності дій на фронті”, — сказав Грабський.

Що стосується дій у новому форматі, то, за його словами, Сили безпілотних систем у взаємодії з механізованими танковими підрозділами та артилерією Сил оборони України можуть забезпечити досить щільний вогонь і створити серйозне загородження для спроб противника просуватися.

“Тобто тут усе залежить від того, наскільки ефективною буде взаємодія між різними частинами цієї системи. Вона вже показала себе досить ефективною. На сьогодні всі прекрасно знають, і військові можуть підтвердити, що поява будь-якої одиниці техніки на відстані приблизно 1-3 км від лінії фронту, з обох сторін, до речі, пов’язана з величезним ризиком. Саме з цим пов’язано те, що противник все менше використовує саме техніку для безпосередньої підтримки своїх сил у зоні проведення атаки”, — сказав військовий експерт.

Грабський також зазначив, що для оборони українські війська мають певний потенціал, розуміючи, що неможливо досягти паритету за кількістю гармат.

“Але така взаємодія допомагає організувати стійку оборону і не допускати просування противника, знищуючи його найефективнішим методом, переносячи вогонь з ударних засобів безпілотних систем на підтримуючі сили механізованих підрозділів, такі як мінометні, артилерійські підрозділи”, — пояснив експерт.

Все залежатиме від того, наскільки ефективно українські військові організовуватимуть координацію та взаємодію між різними частинами цієї нової бойової системи.

“Це щось нове, такого ще не було. Але, загалом, війна завжди є певним двигуном прогресу. Щонайменше у цій сфері”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: “Лінія дронів”: новий проєкт запустили в Силах оборони України

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна має стати лідером у сфері дронів.

Читайте також: Литва зібрала майже 900 тис. євро на БпЛА та антидронові кошти для України

Прямий ефір