Росіяни не встигають відновлювати боєздатність підрозділів — лінія фронту локалізується на окремих ділянках: розбір експерта

Українські військові. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Російські окупанти намагаються підтримувати високий рівень бойових дій при зменшенні ресурсів. При цьому ЗС РФ не встигають компенсувати свої втрати в особовому складі та техніці. Саме тому лінія фронту локалізується — найбільша кількість бойових зіткнень зосереджена на кількох напрямках. Про це сказав військовий експерт, учасник миротворчих місій у Косові та Іраку Сергій Грабський в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 11 лютого, коментуючи обстановку на фронті.

“Противник намагається підтримувати досить високий рівень і темпи бойових дій, при цьому усвідомлює, що у нього ресурсів стає менше з кожним днем. Об’єктивно, це означає, що вони не встигають через рівень втрат відновлювати боєздатність своїх підрозділів. Саме тому ми говоримо про те, що лінія фронту, я б сказав, локалізується на окремих ділянках”, — сказав Грабський.

За його словами, з 1 200-кілометрової зони фронту, де тривають бойові дії, найактивніші бойові дії зосереджені буквально у двох локаціях.

“Якщо говорити про територію України і виключати Курську область РФ, це Куп’янський напрямок і Донецький, що включають у себе ділянку фронту від Великої Новосілки і до Часового Яру. Тут бої тривають”, — уточнив він.

При цьому військовий експерт зазначив, що деяка активність армії РФ фіксується і на інших ділянках фронту, де противник намагається просуватися. Наприклад, на північ від Бахмута в бік Краматорська. Але це поодиноке явище, вважає Грабський.

“Противник змушений обмежувати свої дії і намагатися підтримувати високий темп атак на невеликих ділянках фронту”, — доповнив експерт.

За словами Грабського, противник не встигає відновлювати свою бойову готовність.

“Якщо два тижні тому ми відзначали на лінії фронту чисельність загального угруповання ЗС РФ у складі 621 000, то вже тиждень тому бачимо, що противник налічував 618 000. Так, це невеликі цифри, різниця у 3 000. Але вона є досить індикативною. Це означає, що вони не встигають доставляти необхідні резерви для того, щоб підтримувати високий темп бойових дій. І з цим пов’язана, зокрема, хвилеподібність російських атак”, — зазначив гість ефіру.

Військовий експерт наголосив: це не говорить про те, що противник видихається остаточно і не може продовжувати бойові дії. Але він не встигає вести їх у тому темпі, на який розраховував.

“Це змушує його знижувати бойову активність. Ми таку тенденцію спостерігаємо досить давно, приблизно із середини січня. І це призводить до того, що українські війська на тих ділянках, де можна здійснювати контратаки, наносять зустрічні удари ворогу, ще більш серйозно знижуючи темпи його просування”, — резюмував Сергій Грабський.

Читайте також: Дефіцит артилерійських засобів змушує росармію відмовлятися від вогневих валів, — Варченко

Нагадаємо, протягом минулої доби на фронті відбулося 139 бойових зіткнень

Прямий ефір