Російські командири використовували північнокорейських військових як приманку для безпілотників. Про це сьогодні, 10 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий аналітик Олексій Гетьман.
Він зазначив, що північнокорейці були фізично, але не тактично підготовлені.
“Ми бачили відео, де вони атакують шеренгою… І до того ж це була не якась випадковість, це було саме те, чого вони вчилися. Тому що було два показники, які, знаєте, одразу дадуть відповідь на всі запитання. Перший показник — це те, що лінію вони тримали рівно, а це не так просто в полі під час наступу тримати рівно лінію. Тут на параді в людей не завжди виходить, а тут у полі тримали рівно лінію й відстань між військовослужбовцями була 10 кроків. Тобто те, що прописано в старих бойових статутах — 7-8 метрів. І вони якраз ось цю лінію, цю шеренгу тримали чітко. Тобто це означає, що вони були навчені такій тактиці, не просто її обрали”, — сказав Гетьман.
На його думку, можна зробити висновки, що північнокорейці тренувалися досить серйозно, однак ця тактика в сучасних умовах не залишає шансів на виживання.
“Росіяни це заохочують. Об’єднані підрозділи — це означає, що в батальйоні було, наприклад, три роти російських та одна рота північнокорейських. Командував батальйоном, природно, росіянин. І коли він давав бойове розпорядження на штурмові дії, на штурм, то російські роти йшли правильно, сучасно, групами атакували, а північнокорейці — йдіть за тією тактикою, що вмієте, тобто йдіть на забій. Чому це було вигідно російському комбату? Тому що дрони відверталися на північнокорейців, і вони таким чином знаходили, де знаходяться в режимі реального часу наші вогневі позиції, щоб якось там протидіяти. Тобто просто як на риболовлі — на живця. Тобто це навіть не “м’ясні штурми”, це просто на забій, розхідники. Ось саме тому насамперед північнокорейці зазнавали великих втрат”, — сказав військовий аналітик.
Читайте також: КНДР має намір підтримувати війська РФ, попри великі втрати на фронті
Раніше військовий оглядач Денис Попович висловив думку, що нові сили з Північної Кореї, якщо влада двох країн домовиться, можуть прибути не раніше середини весни.