Чого очікувати від візиту Келлога в Україну — думка Фесенка

Кіт Келлог. Фото: ap.org

Лідер США, найімовірніше, ще до кінця не визначився з версією мирного плану. В Білому домі, мабуть, ще триває дискусія, протистояння представників різних точок зору. Але важливо, що спеціальний представник США з питань України та Росії Кіт Келлог із певними ідеями, які вже узгоджені в команді Трампа, приїде до Мюнхена, а потім до Києва. Таку думку озвучив політолог Володимир Фесенко в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Мабуть, ще сам Трамп не визначився з остаточною версією цього мирного плану. Роботу вони продовжують, але, в будь-якому разі, важливо, що Кіт Келлог хоча б із набором певних ідей, які вже узгоджені в команді Трампа, приїде до Мюнхена, потім до Києва, і почне предметні переговори”, — сказав Фесенко.

Насамперед, говорити будуть про можливість початку мирних переговорів за участю України та Росії, вважає політолог.

“Можливо, вже будуть обговорювати, де і коли можуть відбутися такі переговори. Можливо, в американської сторони вже є конкретні пропозиції. Природно, треба обговорювати рівень представництва і формат цих переговорів. Наприклад, участь європейців. А, можливо, Росія заявить зі свого боку когось, наприклад, Білорусь. Можливо, виникне тема участі Китаю, Багато чуток на цю тему, але поки що, на мій погляд, це малоймовірно. Але всі ці питання треба узгодити”, — зазначив Фесенко.

Також політолог не виключає, що Келлог узгоджуватиме і з українською, і з російською стороною припинення вогню по лінії зіткнення. Це перший пункт будь-якого мирного процесу.

“Але він і найскладніший. Треба домовлятися, проявляти готовність до цього, а також думати над тим, яким чином забезпечувати реальне припинення вогню. Не просто його контролювати і моніторити, як було під час Мінських домовленостей, а реально забезпечити це припинення вогню. Ось це найскладніше”, — наголосив гість ефіру.

Також, вважає він, не менш важливими питаннями залишаються обмін полоненими, статус окупованих територій.

“І з української, і з російської сторони буде дуже багато своїх позицій, які багато в чому будуть не тільки не збігатися, а прямо суперечити одна одній. І хоча б попередньо треба визначитися з порядком денним майбутніх перемовин. Які саме питання будуть винесені на роботу ось цих переговорних делегацій від Росії та України. Звісно, за участю США”, — резюмував політолог.

Читайте також: Переговорний процес поступово переходить в офіційну фазу, але РФ — його головні “гальма”, — політолог

Нагадаємо, спеціальний представник США з питань України та Росії Кіт Келлог відвідає Україну 20 лютого.

Прямий ефір