Українські військовослужбовці продовжують удосконалювати методи боротьби з РЕБ, використовуючи новітні технології. Одним із таких інноваційних рішень стали FPV-дрони з оптоволоконним управлінням. За допомогою цієї технології українські військові посилюють захист від російської радіотехніки та покращують свої можливості у розвідці та прицільних ударах, повідомляє FREEДОМ.
На полігоні оператори дронів тестують та навчаються керувати FPV-дронами на оптоволокні. Вони нечутливі до будь-якого ворожого РЕБу та виключають перехоплення апарату противником. Операторка дрона, інструкторка Тетяна з позивним “Руда” й керує ними, й навчає управління побратимів. Вона вважає це рішення революційним для українських військ.
“Однією з головних переваг є протидія радіоелектронній боротьбі, тобто волоконно-оптична система ніяк їй не підвладна. Це радіокамуфляж для наших екіпажів, він нічого не випромінює, і тому засоби радіоелектронної розвідки не можуть виявити або вирахувати розташування екіпажу. І це стійкий зв’язок від початку зльоту до кінцевої цілі”, — пояснює Тетяна.
За її словами, оптоволоконне керування відкриває нові можливості для дронів. Тепер вони можуть діяти на дальших відстанях, з набагато більшою точністю та надійністю. Оптоволокно відкриває широкі горизонти, проте, як зазначає Тетяна, важливо враховувати вразливість цієї розробки. Противник також використовує таку технологію.
“У нас набагато більше можливостей. Це новий стрибок та новий прорив. І ми шукаємо протидію, тож це працює в обидві сторони. І наш центр, крім усього іншого, активно розвивається та шукає протидію. Оптоволокно — це чудово, коли воно летить від нас до ворога, але воно також летить і на нас. Я візьму на себе відповідальність і вважатиму дрони невеликою артилерією. І це саме те, чим вони є. Це керований снаряд, хоч би яким він був”, — відзначила інструкторка.
З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну в усьому світі буквально розпочався технологічний бум. І розвиток технологій активно продовжується. Наступний етап — розробка потужніших дронів, які зможуть не тільки боротися, а й ефективніше вести розвідку.
“Сьогодні це змінює правила гри, тому що завдяки оптоволокну може бути створена зона у 20 км, де взагалі не буде обладнання. Така лінія розмежування умовна. Бо все, що рухається, ми можемо бачити з повітря, й противник може це бачити. І ми можемо вразити його за допомогою оптоволоконних дронів практично без перешкод”, — розповів керівник навчального центру “Академії Dronarium” Дмитро Следюк.
Передова буквально кишить дронами різної модифікації та різної функціональності, розповідає військовослужбовець ЗСУ, оператор дрона з позивним “Батр”.
“Насправді це практично те, що відбувається зараз, тому що ані у нас, ані у противника вже немає такої кількості снарядів. Понад 70% влучень припадає на FPV-дрони. Це дешево, дуже ефективно, це дуже точна зброя”, — наголосив він.
Інноваційні FPV-дрони з оптоволоконним керуванням стають важливим елементом боротьби з ворогом. Вони дозволяють значно розширити можливості українських військ та створюють додаткові складнощі для противника.
Читайте також: Надпотужний БпЛА з бомбою ФАБ-250: про унікальну українську розробку розповіли військові та експерти (ВІДЕО)