Країни Європи готові продовжувати підтримку Києва — подробиці (ВІДЕО)

Прапори ЄС та України. Фото: gettyimages.com

Немає жодних сигналів про припинення підтримки України з боку США та Євросоюзу, заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Associated Press. Така допомога закріплена двосторонніми безпековими угодами, нагадав лідер України. Глава дипломатії ЄС Кая Каллас вважає, що Брюссель має продовжувати військову підтримку Києва, щоб він міг вийти на можливі переговори з Москвою з позиції сили, інформує FREEДОМ.

Наприкінці січня 2025 року віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс повідомив, що ЄС у 2025-му планує надати Україні 35 млрд євро фінансової допомоги в рамках кредитної ініціативи G7 ERA й програми Ukraine Facility. Євросоюз має посилити військову підтримку України, щоб зміцнити її оборону проти російської агресії, впевнена Кая Каллас.

“ЄС є найбільшим донором України. Ми надали понад 134 млрд євро, зокрема близько 50 млрд у вигляді військової допомоги. Ми не можемо говорити, що потрібно робити менше, тоді як маємо робити більше. Якщо є прагнення, то є і можливості. Тому я не приймаю аргумент, що те чи інше ніколи не робилося раніше. Я хочу, щоб ми знайшли рішення щодо фінансування України”, — сказала верховна представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки.

“У Європи є гроші, і питання про гроші немає в Європі, у них їх дуже багато. Питання в Європі про кількість зброї, яка у них є на руках. Це складніше питання, тому що виробництво обмежене. Не факт, що Європа може виробляти величезну кількість снарядів та іншої зброї. У них саме в цьому проблема. Проблеми в грошах у них немає”, — сказав редактор української служби Atlantic Council, видавець журналів Business Ukraine і Lviv Today Пітер Дікінсон.

Країни Європи усвідомлюють загрозу, що виходить від Росії, тому готові продовжувати підтримку Києва. Про це, зокрема, говорили на зустрічі в Лондоні канцлер Німеччини й прем’єр-міністр Сполученого Королівства. Кір Стармер вважає, що Європі необхідно подвоїти зусилля, щоб протистояти російській агресії.

“Переходячи до ситуації в Україні, прем’єр-міністр підтвердив, що важливо забезпечити країні максимально сильну позицію в найближчі місяці, щоб мир був досягнутий за допомогою сили. Повномасштабне вторгнення Росії в Україну наголосило на важливості нарощування та координації оборонного виробництва в усій Європі, погодилися лідери”, — повідомила пресслужба уряду Великої Британії.

“Я думаю, що окрім того, що вони самі будуть збільшувати свій рівень допомоги й виробництва у себе в Європі, зокрема в цьому році ми побачимо достатньо велике збільшення саме фінансування виробництва в Україні”, — вважає Пітер Дікінсон.

Партнери Києва повинні зробити все, щоб Україна опинилася в найкращому становищі до початку можливих переговорів із Російською Федерацією, упевнений генеральний секретар НАТО Марк Рютте.

“Ми повинні домогтися того, щоб Україна опинилася в найкращому становищі. Ми повинні продовжувати підтримувати їх зброєю й навчати їхніх солдатів. І якщо вони хочуть одного разу почати мирні переговори, вони повинні посадити Путіна за стіл переговорів”, — сказав Рютте.

Попри заяви Москви про готовність вести переговори про завершення війни, Кремль не демонструє реального прагнення до миру. Глава МЗС Іспанії Хосе Мануель Альбарес зазначив, що у своїх виступах Путін говорить виключно про необхідність продовжувати війну. Про мирні ініціативи заявляє тільки Україна.

Читайте також: Президентка Єврокомісії заявила про необхідність співпраці з підприємствами українського ВПК

Раніше генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що країни-члени блоку повинні збільшити витрати на оборону, щоб уникнути війни.

Прямий ефір