Яким буде сигнал про початок реальних переговорів про мир в Україні — думка політолога

Володимир Путін і Дональд Трамп. Фото: ap.org

Комунікація між Москвою та Вашингтоном не припинялася ніколи, як мінімум на рівні спецслужб. Доказ тому — історія із системою “Орешник”. Про те, чи ведуться переговори між США і РФ, а також про підготовку до діалогу розповів сьогодні, 3 лютого, президент аналітичного центру “Політика” Олег Лісний в ефірі телеканалу FREEДOM.

“Орешник” показав, що контакти є. Думаю, що контакти відбуваються ще й на непублічному рівні. Це не обов’язково політики зустрічаються. “Лобісти” — будемо їх так називати. Це бізнесмени, які афілійовані Росією в Сполучених Штатах. Такі контакти відбуваються, а на найвищому рівні, я думаю, ще ні. Трамп насправді хто завгодно, але тільки не скромна людина. Якби в нього була результативна розмова, він би розповів про це сам”, — упевнений політолог.

На думку Лісного, поки не виходить домовитися навіть на рівні лобістів.

“Путін продовжує “бикувати”, він хоче всю Україну та частину Європи, як раніше було. Однак уже і Путін не той, і світ не той. Тому така плутанина відбувається. Моя суб’єктивна думка: якби були якісь намітки, якби у Сполучених Штатів були певні точки тиску, спецпредставник з питань України та Росії [Кіт Келлог] уже б їздив і говорив кожній зі сторін, мовляв, так ми вважаємо, а як ви? Поки що цього немає”, — зазначив президент аналітичного центру “Політика”.

Ситуація в переговорах про завершення війни сповільнюється через велику кількість учасників, вважає гість ефіру.

“Одні [європейці] в обструкції перебувають, не знають, що робити. Вони бачать, що Трамп починає серйозні рухи, які обіцяв, а всі думали, що він тільки лякає. Росія думає, що можна “відпетляти”, якщо затягувати процес. Чому Росії вигідно? Тому що вони наступають [на фронті]. Яким буде сигнал про те, що вже до чогось сторони домовилися або вийшли на переговорний трек? Це обмін телефонними дзвінками й, бажано, щоб це було за логікою, яку озвучував президент Зеленський — спершу розмова з Україною та Європою, а потім уже з Російською Федерацією. Чи захоче так зробити Трамп? Подивимося”, — сказав Лісний.

За його словами, Трамп зараз “каламутить воду”, запускає “білий шум”, а потім каже, що, мовляв, не буде дзвонити. Путін, зі свого боку, вважає — хто перший зателефонував, той і програв.

“Найважливіше — хто перший поїде, і хто перший зустрінеться з Трампом. Це дуже важливо з будь-якого погляду — інформаційного, політичного. Тому дуже б хотілося, щоб цей трек почався саме з України”, — наголосив гість ефіру.

Олег Лісний також припустив, що, найімовірніше, першим усе ж таки проведе зустріч із Дональдом Трампом президент України Володимир Зеленський.

“Путін навряд чи полетить так далеко. Він же боїться взагалі виходити зі своїх бункерів, а тут ще кудись летіти”, — сказав політолог.

Читайте також: “Білий шум” навколо переговорів із РФ — про ризики риторики Трампа висловився політолог

Раніше керівник Центру політичної розвідки Олег Постернак заявив, що Трамп зацікавлений в участі Євросоюзу в когорті потенційних перемовників щодо миру в Україні.

Прямий ефір