Дрони з ФАБ-250 здатні змінювати хід війни: про нову українську розробку розповів авіаексперт

Костянтин Криволап. Фото: uatv.ua

Останнім часом російські стратегічні об’єкти регулярно піддаються атакам. Разом з тим Україна почала застосовувати більш смертоносну для окупантів зброю, свою унікальну розробку — дрони, які несуть бомби ФАБ-250. Про БпЛА дальньої дії, здатний нести 250-кілограмову авіабомбу та долати до 2 тис. км з можливістю повернення, більш детально сьогодні, 2 лютого, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів авіаційний експерт Костянтин Криволап.

“Потрібно зазначити, що бомби 250 кг є у великих кількостях і в України, і в Росії. Але використовувати їх у тому вигляді, як вони призначалися, коли розроблялися, неможливо. Тому що зараз немає таких носіїв, які можуть непомітно прилетіти й скинути бомбу в точку, бо сьогодні жоден бомбардувальник, жоден винищувач не подолає не поміченим лінію зіткнення. Тому було потрібне вдосконалення цієї системи. Французи зробили бомбу “Хамер”. Тобто, до бомби 250 кг причепили модуль управління, вірніше, модуль наведення GPS. Ця система дає змогу маневрувати, а невеликий двигун може цю бомбу скидати на 50-90 км”, — розповів авіаційний експерт.

За його словами, українські розробники придумали більш вдосконалений варіант.

“Грубо кажучи, українські розробники придумали чіпляти 250-кілограмову бомбу до безпілотного, не пілотованого звичайного легкомоторного спортивного літачка. Тобто в тебе з’являється такий БпЛА, але тільки з бомбою у 250 кг. Сам літачок важить 560 кг. Розрахований на двох людей — пілот і пасажир. Але тут пілот замінений автопілотом, а пасажир — вибухівкою. І ось у такому вигляді цей апарат вирушає на бойове завдання. Потрібно зазначити, що за рік українські розробники розвивали цю тему. Тож зараз цей літак можна використовувати не лише як літак-камікадзе. Зараз такі літаки можуть повертатися після виконаного завдання. Грубо кажучи, це такий своєрідний бомбер. А в недалекому майбутньому бомба буде захована всередину. Цей літак стане більш обтічної форми й будуть знайдені можливості для того, щоб він літав на кілька тисяч кілометрів туди й назад”, — пояснив експерт.

Ще одна перевага цих дронів-літаків, за словами авіаексперта, — невисока собівартість.

“Я бачу в широкому використанні цих літаків досить велику перспективу. Тим більше, що їхнє використання і собівартість досить невисокі. Літаки такого класу можна купити на “Амазоні” від 20 до 30 тис. доларів. І самому зібрати двигун — ще 10 тис. доларів. У підсумку за 40 тисяч доларів можна отримати бойову зброю, яку можна застосовувати. Якщо додати туди ще й GPS-навігацію — ця зброя стане інноваційною. Але це вже ускладнить цей апарат. Але я думаю, що в майбутньому всі, і українці, і росіяни, будуть ускладнювати свої конструкції, будуть їх модернізувати, покращувати характеристики доти, доки це матиме попит”, — підсумував Костянтин Криволап.

Читайте також: Надпотужний БпЛА з бомбою ФАБ-250: про унікальну українську розробку розповіли військові та експерти (ВІДЕО)

Прямий ефір