Росіян, які укладають контракти з Міністерством оборони РФ для відправлення на війну з ідеологічних міркувань, немає. На фронт вирушають ті, хто хоче заробити грошей або ж не потрапити до в’язниці за скоєні злочини. Про це сьогодні, 2 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав глава берлінського відділення правозахисної організації “Русь сидящая” Юрій Боровських.
За його словами, російська регіональна влада мотивує чоловіків підписувати контракти для участі у війні проти України високими виплатами. Крім того, росіян вербують на війну у в’язницях. Але все одно штурмовиків не вистачає.
“Зараз із вербуванням ув’язнених справи йдуть дещо інакше, ніж раніше, але це не змінює те, що потрібні люди, які підуть на штурми. Ось їх заманюють таким чином — грошима. І це працює просто тому, що люди кажуть, ну гаразд, ризикну, може, пощастить. І це та мотивація, яку, зокрема, ми чули від тих ув’язнених, які пішли на війну”, — розповів Боровських.
Він зауважив, що кількість охочих підписати контракти в місцях ув’язнення зменшується.
“Набагато більше людей, тих, кого беруть з жару, з полум’я або із СІЗО ще до вироку, або одразу після скоєння злочинів, коли вони потрапляють до правоохоронців, їм роблять таку пропозицію, і багато хто на цю пропозицію погоджується. Насамперед ті, хто вже знає, що таке в’язниця, хто вже там був і прекрасно розуміє свої перспективи провести ще 5-10-15 років у місцях позбавлення волі. Але ж можуть і додати новий термін. Особливо якщо ти людина неблагонадійна, не любиш Володимира Путіна і взагалі дотримуєшся опозиційних поглядів. Тому такі люди зрештою вирішують усе ж піти на війну. До того ж серед них є люди освічені, недурні, є люди, які розуміють, що це війна злочинна. Але з усім тим, як це не сумно, навіть такі люди підписують контракт і в підсумку йдуть на війну”, — повідомив правозахисник.
Читайте також: Кількість втрат росіян перевищила чисельність армії, яка наступала на початку війни, — Маломуж
Нагадаємо, військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов висловив думку, що наразі в Росії ні повна, ні навіть часткова мобілізація не проводиться. Однак великі втрати російської армії можуть поставити це питання на порядок денний.