Максимум для Росії — відновлення 100 одиниць броньованої техніки на місяць. Найімовірніше, йдеться про 70-80 одиниць, які прийшли з поля бою або були взяті з баз зберігання. Це у 2-3 рази менше, ніж знищують Сили оборони України на фронті. Про це в ефірі FREEДОМ сказав військовий аналітик Олексій Гетьман, коментуючи зниження використання броньованої техніки окупантами.
Що стосується виробництва нової техніки, то російський “Уралвагонзавод” навряд чи здатний виробити більше 20-25 танків на місяць. За таких умов російській армії не залишається нічого іншого, як дуже берегти бронетехніку, вважає гість ефіру.
“Вони їх бережуть, вони розуміють, що якщо вони активно використовуватимуться, вони взагалі можуть залишитися без важкої техніки. Навіть вважали, що з такими втратами, з такою різницею <…> у них до кінця цього року мало все закінчитися, якби йшло такими темпами, тому вони, звичайно, їх берегтимуть”, — коментує він.
Аналітик також зазначив, що епоха танків загалом відходить у минуле, враховуючи їхню вразливість для безпілотних літальних апаратів, проте акцентував, що це — його суб’єктивна думка.
“Я думаю, що з важкою технікою в такому вигляді, як вона сьогодні, щось змінюватиметься — на мобільніше, швидше за все, на легкі танки, можливо, на безекіпажні танки. Але щось змінюватиметься”, — вважає Гетьман.
Водночас він каже, що сьогодні бронетехніка на полі бою потрібна, а використання противником для атак усілякої легкої техніки не вважає за зміну тактики.
“Бронетехніка потрібна, тому що наступати і рухатися піхоті на броньованій техніці набагато зручніше, безпечніше, ніж бігти просто полем, особливо по багнюці… Росіяни, згадайте, говорили: це нова тактика, коли вони мало не на велосипедах, на якихось старих машинах, які “віджимали” у місцевого населення, на мотоциклах намагалися штурмувати… Це було досить ефективно, в принципі, тому що це краще, ніж бігти пішки. Але це не тактика: не хочуть бігати, хочуть їздити. Це також зрозуміло”, — прокоментував Олексій Гетьман.
Читайте також: Через виснаження запасів військової техніки росіяни використовують для штурмів “жигулі” та “лади” — подробиці (ВІДЕО)
Нагадаємо, за даними The Insider, російська окупаційна армія майже за три роки повномасштабної війни проти України втратила більше ніж половину всіх запасів техніки.