Економіка Росії перебуває в досить важкій ситуації. Для того, щоб економіка почала підніматися, мають бути зняті санкції, і це одна з умов Путіна, на яких він наполягає. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Олександр Леонов.
Він нагадав, що останні санкції, які запровадив експрезидент США Джо Байден проти нафтового сектору РФ, важко вдарили по її економіці — впав рубль. До того ж, Індія та Китай відмовляються приймати російські танкери. Дональд Трамп не скасував ці санкції, хоча в Кремлі, вважає експерт, на це дуже розраховували саме зараз.
“Для Путіна війна стала фактично стрижнем зміцнення його влади, тому що ухвалено низку драконівських законів. Щойно війна закінчиться, Путіну будуть пред’являти багато претензій”, — зазначив Леонов.
На його думку, Путін розпочав війну для того, щоб перезапустити новий світовий порядок, де у різних країн будуть свої зони впливу і, очевидно, що Україну він бачив у зоні впливу Росії. Але все пішло не за планом. Через війну Росія втратила свої геополітичні активи.
“Втрачено Сирію, а це можливість прямо впливати на ситуацію на Близькому Сході. Вірменія фактично вже заявила про те, що залишає ОДКБ — це вже мертва організація. Тому що, коли почалася українська операція в Курській області, ОДКБ мала за статутом допомогти Росії. Очевидно, були попередні консультації, і ніхто з цих країн не захотів прямо вступати у війну”, — наголосив гість ефіру.
Росія втратила європейський енергетичний ринок, насамперед газовий, який вибудовувала 50 років ще з часів Радянського Союзу, доповнив Леонов.
“Коли закінчиться війна, очевидно, що Путіну доведеться відповідати, а для чого все це було і чому Росія вийшла з війни на порядок слабкішою, ніж була до розв’язаної війни”, — вважає політолог.
Читайте також: Чому Путін не зацікавлений у реальних переговорах — думки експертів і глядачів FREEДОМ
Нагадаємо, 26 січня Європейський Союз продовжив санкції проти Росії ще на шість місяців — після того, як Угорщина перестала перешкоджати цьому кроку в обмін на запевнення в енергетичній безпеці.